Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ankastre Fırın Montajı Nasıl Olmalıdır?

Ankastre Fırın Yeri Nasıl Olmalı? Ankastre Fırın Montajı Yaptırmadan Önce Mutlaka Okuyun!

Ankastre mutfakların şık görüntüsü muhtemelen sizi de etkiliyordur. Artık en yeni dekorasyon fikirlerinde mutfaklar, ankastre olarak tasarlanıyor ve evlerde kusursuz bir bütünlük yaratılıyor. Bulaşık makineleri, buzdolapları, davlumbazlar, ocaklar ve fırınlar, çoğunlukla ankastre olarak tercih ediliyor. Eğer siz de ev veya iş yeriniz için mutfağınızda ankastre fırın kullanmayı düşünüyorsanız ilk olarak ankastre fırın yeri ölçüleri ve ankastre fırın montajı ile ilgili detayları bilmeniz gerekiyor.

Mutfakta pürüzsüz bir düzen sağlamanın ilk kuralı, en doğru ankastre fırın yerine karar vermek ve ankastre fırın montaj ölçülerini doğru belirlemek. Merak etmeyin, şimdi sizler için ankastre fırın yeri ölçülerini ve ankastre fırın montajının püf noktalarını paylaşacağız…

Ankastre Fırın Yeri Nasıl Belirlenir?

Tahmin ettiğiniz gibi ankastre fırın montajında en önemli konu, ankastre fırının kullanılacağı alandır. Bu noktada kararı ankastre fırın servisine bırakmamanızı ve kendi kullanım alışkanlıklarınızı göz önüne almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ankastre fırın montajı yapılacak alanın küçük veya büyük olması pek fazla fark etmiyor. Önemli olan yemek pişirme alanınıza ve elinizin yatkın olduğu noktalara göre ideal konumu belirlemeniz. Şimdi dilerseniz ankastre fırın yeri nasıl olmalı sorusunun yanıtları için detaylara değinelim:

  • Mesafe: Ankastre fırın ölçülerinde standart 30 inç’tir. Bu yüzden ilk olarak ankastre fırın yeri ölçülerinin aldığınız ürüne uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ankastre fırın montajı için dolaplarınız kısaysa özel bir dolap yaptırmayı düşünebilirsiniz. 

  • Diğer Eşyalara Yakınlık: Ankastre fırın montajı ölçülerinden sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da buzdolabı ve derin dondurucu gibi cihazlara yakınlık durumu. Biliyorsunuz; mutfaklarda sıcak ve soğuk eşyalar genellikle birbirinden uzak olarak konumlandırılır. Bunun için de ideal olarak 36 inç’lik bir mesafe önerilir. Dolayısıyla ankastre fırın montajı yapılacak alan için bu duruma da dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Mutfağın Konumu: Ankastre fırın ölçüleri ve soğutma eşyalarının yakınlık durumundan sonra ankastre fırın montajı için önemli olan bir diğer unsur da mutfağın evin içerisindeki konumu. Stüdyo tarzı bir evde yaşıyorsanız, yani mutfağınız görünür bir alandaysa ankastre fırın montajını merkezi bir nokta olarak belirleyebilirsiniz.

Ankastre Fırın Montajı İçin Alan Önerileri – Nereleri Değerlendirebilirsiniz?

Ankastre fırın montajı için evlerde genellikle ocağa en yakın alan tercih edilir. Ankastre ocak ve ankastre fırın montajının yan yana yapılması, mutfakta kusursuz bir güzellik yaratabilir. Aynı zamanda da mutfağınızın kullanım alanı olarak belirlediğiniz kısmın çizgilerinin belirli olmasını da sağlar. Bu yüzden ankastre fırın montajı için ilk önerimiz bu şekilde.

Bir diğer önerimizse ankastre fırın yeri ölçüleri de uygunsa ankastre fırınların iki adet uzun dolabın arasında değerlendirilmesi. Şık bir görünüm için iki uzun dolabın arasında kalan ankastre fırının üzeri ve altı için çekmece de düşünebilirsiniz. 

Ankastre fırın montajı için en son önerimiz de köşe alanlar. Ki bu çoğu evde ihmal edilen bir kullanım alanıdır. Mutfaklardaki değerlendirilemeyen alanlar olan köşeler, ankastre fırınlar için çok elverişlidir. Üstelik köşe noktalara güzel bir ayrıntı da katmaktadır.

Ankastre Fırın Ölçüleri Nedir?

Ankastre fırın ölçüleri genellikle 72 lt ürünlerde genişlik 59,4, yükseklik 59,5 ve derinlik de 56,7 cm olup standarttır. Standart olduğu için ankastre fırın montajı yaptırırken ölçüler size çok fazla zorluk çıkarmaz. Ancak ankastre fırın montaj ölçülerinde dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı var: Eğer çift ankastre fırın alacaksanız ortalama 75 cm yüksekliğe uygun bir alana sahip olmanız gerekir. Yukarıda standart olarak belirlediğimiz ankastre fırın ölçüleri tekli fırınlar içindir. Eğer çift ankastre fırın montajı yaptıracaksınız kapasitesi 90-139 LT olan ürünler için daha geniş bir alan ayırmanız önemlidir.

Doğru Ankastre Fırın Servisinden Destek Alın!

Ankastre fırın montajında, ölçü, konum ve kullanım kadar önemli olan bir diğer durum da fırın montajını kime yaptırdığınızdır. Bildiğiniz gibi ankastre mutfaklarda her zaman kusursuzluk ve bütünlük ön planda. Eğer işinin uzmanı bir ankastre fırın servisinden destek almazsanız işlem sonunda yanlış konumlandırılmış bir ankastre fırınla karşılaşabilirsiniz.

Modern ve şık görünümlü bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız destek alacağınız ankastre fırın servisini çok iyi araştırmanız gerekiyor. Sizlere bir küçük tavsiyemiz de ankastre fırın yeri ölçülerini kendinizin de teyit etmesi. Her şeyin tam da istediğiniz gibi olması için kontrol etmekten zarar gelmez, öyle değil mi?

[widget-132]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36