Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ankastre Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Ankastre Bulaşık Makinenizde Bir Sorun mu Var? Ankastre Bulaşık Makinesi Servisine Başvurun!

Ankastre bulaşık makineleri, her ne kadar dekoratif bir görüntü sunsa da zaman zaman çeşitli arızalar çıkarıp kullanıcılarını yarı yolda bırakabiliyor. Muhtemelen mutfakta vakit geçiren kişilere sorsanız bir evin en önemli eşyası olarak bulaşık makinelerini söylerler çünkü tezgahın üzerinde dağ gibi biriken bulaşıkları elde yıkamak oldukça zahmetli bir iş.

Özellikle de kafe, restoran ve otel mutfağında ankastre bulaşık makinesinin önemi çok daha fazla. Çünkü sürekli olarak temiz mutfak eşyasının bulunması gerekiyor. Ankastre bulaşık makinelerimize daha iyi bakmamız gerektiğini anladık. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? Aslında ankastre bulaşık makinesi arızalarını ve nedenlerini bilirseniz hem uzun ömürlü bir kullanım sağlar hem de yaşadığınız sorunların çözümleri için de daha hızlı harekete geçebilirsiniz.

Ankastre Bulaşık Makinesi Arıza Kodları – Hangi Hata Nasıl Çözülür?

Bildiğiniz gibi ankastre bulaşık makinelerinde bir sorunla karşılaşıldığında ekranda bazı harfler veya simgeler beliriyor. Bu simgelere ankastre bulaşık makinesi arıza kodları deniyor. Ancak her markanın kendine özgü kodları bulunduğundan dolayı standart bir hata simgesi belirtilmiyor. Arçelik ankastre bulaşık makinesi arıza kodlarından örnek verecek olursak;

 • E01, şasi taşma arızasını,

 • E02, su kesik arızasını,

 • E03, ısıtıcı arızasını,

 • E04, Kirlilik sensörü arızasını,

 • E05, 3 yollu vana arızasını,

 • E06, NTC arızasını,

 • E07, su giriş vanası arızasını,

 • E08, EEPROM arızasını,

 • E09, haberleşme hatasını ifade eder. 

Ankastre Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Şimdi genel olarak en sık rastlanan ankastre bulaşık makinesi arızalarına ve çözümlerine değinelim.

 • Bulaşık makinem iyi temizlemiyor, diyorsanız sorun filtrenizin tıkanmış olması olabilir. Bir diğer ihtimal olarak da ankastre bulaşık makinesinin su püskürtme kollarında bir sorun olabilir. Makinenizin yıkama performansını artırmak istiyorsanız ankastre bulaşık makinesi servisini arayarak filtre temizliği yaptırmanız gerekir.

 • Eğer bulaşık makinem su kaçırıyor, diyorsanız su giriş ve boşaltma hortumlarında bir hasar meydana gelmiş olabilir. Kullanıma bağlı olarak zaman için bağlantılar ve hortumlar gevşeyebilir. Yaşadığınız bu ankastre arızasının çözümü için su giriş valfinizin su basmasına neden olacak şekilde sıkışmadığından emin olmanız ve borularınızın hasar durumunu kontrol etmeniz gerekir. Bulaşık makinesinin su kaçırması, oldukça tehlikeli ankastre arızalarından biridir, olası bir su baskınını önlemek için en kısa sürede bir ankastre bulaşık makinesi servisi çağırmalısınız.

 • Bulaşık makinem kurutmuyor, diyorsanız da tahliye borusunun veya boşaltma tapasının arızalı olması muhtemeldir. Ankastre bulaşık makinesi arızasının çözümü için teknik servis çağırmadan önce makinenin iç kısmını kontrol etmeniz gerekir. Eğer ankastre bulaşık makinenizin içi sıcak değilse termostat kaynaklı bir sorun da oluşmuş olabilir. Yaşadığınız ankastre arızalarının çözümü için mutlaka bir beyaz eşya servisinden yardım alın.

 • Bulaşık makinem koku yapıyor, diyorsanız da genel bir bakıma ve temizliğe ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Ankastre bulaşık makinesi filtreleriniz doldukça biriken yemek ve sabun artıkları, koku yapmaya başlar. Bu durum da temizlenmesi gereken bulaşıklarınızın hem kirli kalmasına hem de koku oluşmasına neden olur. En kısa süre içerisinde ankastre bulaşık makinesi bakımı için bir teknik servise başvurun.

Eğer ankastre bulaşık makinesi arıza işaretleri alıyorsanız daha büyük maliyetli bir hasara yol açmadan ilk iş olarak ankastre bulaşık makinesi servisine başvurmanızı öneririz. Ankastre bulaşık makinesi arızalarını kendiniz halletmeye çalışırsanız başka sorunlara yol açabilir hatta yeni bir bulaşık makinesi almak zorunda bile kalabilirsiniz.

Ankastre Bulaşık Makinesi Tamiri İçin Güvenilir Bir Teknik Servis’ten Destek Alın!

Bildiğiniz gibi günümüzdeki ankastre bulaşık makineleri, akıllı denebilecek düzeyde fonksiyona sahip. Bu yüzden de pek çok özelliği, pek çok düğmesi ve pek de çok donanımları var. Yani bozulmak için çok fazla sebepleri… Eğer ankastre bulaşık makinesi arızaları ve çözümleri ile ilgili bir profesyonelden destek almazsanız, ucuz teknik servisleri tercih ederseniz ya da orijinal olmayan yedek parçalar kullanırsanız çok geçmeden aynı sorunla tekrar karşılaşır, kalıcı bir çözüme kavuşamazsınız. 

Ancak işinin uzmanı bir ankastre bulaşık makinesi servisinden destek aldığınızda aynı anda hem elektrik hem de tesisat sistemiyle çalışan ankastre bulaşık makinenizi tüm güvenlik önlemleri alınmış bir şekilde yeniler, ilk günkü donanımına kavuşturursunuz. Ankastre bulaşık makinesi arızalarıyla karşılaşıldığında bilinçsizce müdahale edilmesi; su baskını, elektrik kontağı yaşanması ve cihazın bozulması gibi olumsuz ve tehlikeli durumlara yol açabilir. Eğer ankastre bulaşık makinesi arızaları ve çözümleriyle ilgili destek almak isterseniz dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

[widget-132]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36