Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ankastre Buzdolabı Arızaları – Buzdolabınız Yavaş Yavaş Performansını mı Kaybediyor?

Ankastre Buzdolabı Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Kombilere, klimalara bakım yaptırılır ancak en bakıma en çok ihtiyaç duyan eşyalardan biri olan buzdolapları çoğu zaman ihmal edilir. Neden bakıma en çok ihtiyaç duyan? Çünkü buzdolapları yiyeceklerimizin besin değerlerini, vitaminlerini ve özsularını korumakla görevli. Yani sağlıklı beslenebilmemiz için ilk kural, buzdolabımızın düzgün çalışması ve temiz olması.

Peki, kaç kişi periyodik olarak ankastre buzdolabı servisi çağırıp bakım yaptırıyordur? Bu sayının oldukça az olduğunu söylememiz gerekiyor. İşte ankastre buzdolabı arızaları da çoğu zaman bu bakımsızlığa bağlı olarak oluşuyor. Bakım esnasında fark edilen ankastre buzdolabı arızaları, en başından önlem alınarak gideriliyor. Bunun sonucu olarak da uzun yıllar kullanılan, hijyenik ve sağlıklı buzdolaplarına sahip olunuyor.

En Yaygın Ankastre Buzdolabı Arızaları – Bu Durumları Yaşıyorsanız Dikkatli Olun!

Ankastre buzdolabı arızası ile karşılaşmak, çoğu kişinin en istemeyeceği durumlardan biridir. Çünkü ankastre buzdolabı arızaları giderilene kadar onlarca yiyeceğin bozulma riski vardır. Özellikle de dondurucu bölmesindeki et, tavuk ve balık gibi gıdaların çözünmesi, önemli bir durumdur. Şimdi dilerseniz en sık karşılaşılan ankastre buzdolabı arıza nedenlerine ve çözümlerine değinelim:

Buzdolabım Çalışmıyor: Buzdolabı çalışmama sorunu, motor arızasından veya buzdolabı gazının bitmesinden kaynaklanabilir. Eğer ankastre buzdolabı arıza kodlarınız, buzdolabınızın çalışmadığını gösterirse emniyetli bir şekilde fişini çektikten sonra en kısa süre içerisinde bir ankastre buzdolabı servisini aramanız gerekir.

Ankastre Buzdolabım Su Akıtıyor: Eğer buzdolabınızın altından su geldiğini gözlemliyorsanız en yaygın ankastre buzdolabı arızalarından birini yaşadığınızı söyleyebiliriz. Buzdolabından su sızıntısı problemi, genellikle su besleme hattının tıkalı olmasından kaynaklı olabilir. Bir diğer ihtimal olarak da lastik valfinin temizlenmesi gerekebilir. Ankastre buzdolabı arızası ve çözümlerinin tam olarak belirlenebilmesi için vakit kaybetmeden beyaz eşya servisine ulaşın.

Ankastre Buzdolabım Soğutmuyor: Buzdolabınız çalışıyor fakat soğutma işlemini yapmıyorsa kondenser serpantininin temizlenmesi gerekebilir. Bu ankastre buzdolabı arızası ve çözümleri için mutlaka bir ankastre servisi çağırın.

Ankastre Buzdolabım Donduruyor: Ankastre buzdolabınız yiyecekleri donduruyorsa sıcaklık termostatınız arızalı olabilir. Arızalı termostatlar, kompresör ve evaporatör fan motoruna ne kadar voltaj geleceğini kontrol edemez, dolayısıyla da yiyeceklerinize ideal seviyeden daha yükseğini verir. Sorunlu parçanın onarımı veya değişimi için mutlaka bir ankastre buzdolabı servisi ile görüşün.

Buzdolabım Isınıyor: Yiyeceklerimizi sıcak tutmakla görevli olan buzdolaplarının ısınması, hem nem dengesini bozup hem de tehlikeli durumlara yol açabilir. Ankastre buzdolabı arızasının giderilip verimli çalışmanın sağlanması için kondenser serpantinin değişmesi veya onarılması gerekebilir. Ankastre buzdolabı arızasının daha net anlaşılabilmesi için çok geçmeden bir servis çağırın.

En sık rastlanan ankastre buzdolabı arıza nedenlerine değindik. Eğer siz de ankastre buzdolabı arıza kodlarıyla karşılaşıp sorunun ne olduğunu anlamak istiyorsanız hemen bir uzman çağırmanızı tavsiye ederiz. Elbette ankastre buzdolabı arızaları yalnızca mekanik etkiler yaratmıyor. Birdenbire elektrik faturalarınızda bir artış yaşarsanız da buzdolabınızda bir sorun oluştuğunu düşünebilirsiniz. Bunun için bir ankastre buzdolabı servisi çağırarak enerji ölçümü yaptırabilirsiniz. 

Ankastre Buzdolabı Servisi Fiyatları Nedir?

Yaşadığınız ankastre buzdolabı arızalarının çözüme kavuşturulması için servis araştırmaya başladıysanız muhtemelen ankastre buzdolabı servis fiyatlarını da merak etmişsinizdir. İnternet sitelerinde veya telefonda direkt olarak ankastre buzdolabı servis fiyatlarını belirten firmalar, pek de güvenilir olmayabilir. Çünkü ankastre buzdolabı arızasının ne olduğu tam olarak araştırılmadan, hasarlı parça olup olmadığı bilinmeden net bir fiyat sunulamaz. Yaşadığınız ankastre buzdolabı arızalarında ilk olarak sorunun tespit edilmesi, ardından bu konuda size bilgilendirmeler yapılması ve parça değişimi olacaksa bu parçanın fiyatının sunulması gerekir. Ancak tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra ankastre buzdolabı servisi fiyatları verilebilir. 

Ankastre Buzdolabı Servisi Çağırmadan Önce Mutlaka Okuyun!

Çoğu zaman ankastre buzdolabı servis fiyatlarına bakılarak bir seçim yapılır. Ancak ankastre buzdolabı arızası ve çözümleri için en doğrusu, sertifikalı teknisyenlerin bulunduğu servislerden destek almaktır. Ankastre buzdolapları elektrikle çalıştığı için bilinçsizce müdahale edilmesi, tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu yüzden her zaman ilk olarak güvenlik önlemlerinin alınması ve buzdolabının kapalı duruma getirilmesi gerekir.

Eğer ankastre buzdolabı arıza nedenleri, hasarlı bir parçadan dolayı oluşuyorsa mutlaka orijinal yedek parçalar kullanılmalı, yan sanayi ürünlerle ankastre buzdolaplarının ömrü kısaltılmamalıdır. Peki, ankastre buzdolabı arızalarını fark ettiğiniz halde kullanımı sürdürmenin etkilerini biliyor musunuz? Çoğu zaman fazla bir etki yaratmayan ya da soğutma performansını doğrudan etkilemeyen ankastre buzdolabı arızaları, görmezden gelinir. Sonuç olarak da ilerleyen süreçlerde karşımızda daha büyük maliyetli bir arıza çıkar. İşte bu yüzden, ideal dengesi bozulan ankastre buzdolapları için vakit kaybetmeden bir ankastre servisi çağırmak ve tedbir almak gerekir. 

[widget-132]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36