Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fırın Arızaları – Fırın Servisi Çağırın, Mağdur Olmayın!

Fırın Servisi Çağırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler ve Basit Arıza Çözümleri

Lezzetli yemeklerimizin yardımcısı olan fırınlar da diğer tüm mutfak eşyalarımız gibi bozulabilir ya da bakıma ihtiyaç duyabilir. Motorundan fanına, kapağından düğmelerine kadar kullanım sıklığına ve koşullarına bağlı olarak farklı aksamları ve parçaları arıza gösterebilir. Fırın servisleri genel olarak bu arızaları çözüme kavuşturur ve konforunuzun aksamamasını sağlar. Peki, fırın servisi çağırmadan önce sizin yapabileceğiniz kontroller ve basit arıza çözümleri nelerdir? Şimdi onlara yakından bakalım. Ancak unutmayın, işi uzmanına bırakarak fırınınızı maliyetli arızalardan koruyabilirsiniz.

Fırın Isıtmıyor

Fırın arıza çözümleri listemizin ilk sırasını fırının ısıtmama sorunu alıyor. Fırının ısıtmaması elektrik gelmemesinden kaynaklanıyor olabilir.  Öncelikle kullanım kılavuzunda yer alan pişirme sürelerine göre ayarınızı yapın, raf konumu ve yemeğinize uygun programı belirleyin. Pişirme esnasında fırın kapağını sık açıp kapamamaya dikkat edin.

Fırın ısıtmıyorsa bir diğer nedeni pişirmek istediğibiz yemeğin iç kısımdaki sıvı miktarının fazla olmasıdır. Sonraki pişirmede sıvı miktarını az tutmayı deneyin. Önerileri uygulamanıza rağmen fırın ısıtması az geliyorsa fırın servisi çağırın.

Fırının ısıtmamasına rezistansının arızalanması da neden olabilir. Fanın devrede olduğundan ve ısı derecesinin ayarlanmış olduğundan emin olun. Eğer fan devrede ve ısı derecesi ayarlanmışsa rezistans sorunu ile karşı karşıya olabnilirsiniz. Fırın servisi çağırarak sorunun kaynağının tespitini istemelisiniz.

Fırın Fanı Sürekli Çalışıyor

Fırın fanı sürekli çalışıyorsa fırın termostatı arızalanmış olabilir, kontrol edin. Yüksek limitli termostat arızalı ise fırın soğutulduktan sonra fırın fanına voltaj gönderebilir. Fırın fanı arıza tamiri için fırın servisi çağırın.

Fırının Işıkları Yanmıyor

Fırınınızın ışıkları yanmıyorsa fişinin prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Prizde arıza olabileceği ihtiamline karşı farklı bir prize fişi takın.

Fırın lambası yanmış veya gevşemiş olabilir. Öncelikle fırını kapalı konuma getirerek fişten çıkarın ya da sigortayı kapatın. Fırının iç kısmındaki lambayı kontrol edin. Lamba açıkta ve yuvarlaksa; lambayı çıkarın. Lamba patlamışsa fırın servisi çağırın. Lamba koruyucu camlıysa; değişimini kesinlikle fırın servisinizin yapmasını isteyin.

Fırın Koku Yapıyor

Fırın arızaları arasında en istenmeyenlerden biri şüphesiz koku yapmasıdır. İlk kullanımda koku ve duman geliyorsa bu normal bir durumdur ve endişeye gerek yoktur. Fırının tüm aksesuarlarını ve tepsilerini çıkarıp boş bir şekilde yarım saat çalıştırın. Sonrasında fırını kapatın ve içini süngerle temizleyip kurulayın.


Fırından kablo yanığına benzer bir koku geliyorsa; fırın servisi duruma müdahale etmelidir. Fırını fişten çıkarmanız ya da sigortayı kapatmanız önemlidir. Ardından fırın servisinizi arayarak destek istemeniz gerekir.

Fırın Elektrik Kaçırıyor

Fırın arızaları arasında bir diğeri de elektrik kaçırmasıdır. Priziniz bozulduğu için fırınınız elektrik kaçırıyor olabilir. Elektrik aksamlarının ve prizlerinizin kontrol edilmesi için fırın servisi çağırmalısınız. Bireysel müdahaleler güvenliğinizi tehlikeye atabilir, dikkatli olun.

Fırın Yiyecekleri Eşit Şekilde Pişirmiyor

Eğer fırınınız eşit bir şekilde pişirmiyorsa kullanımdan kaynaklı hatalarınız olabilir. İlk olarak rafların yerleşimini değiştirmeyi düşünün ve kullanım kılavuzunda yer alan önerilerle pişirin. Fırını kapasitesinden fazla doldurmayın. Arızalı sıcaklık sensörü durumu için sensörün fırının duvarına temas edip etmediğini kontrol edin. Temas etmeyecek şekilde ayarlayın. Önerilerimiz sorununuza çözüm olmadıysa fırın servisi çağırın.

Profesyonel Fırın Servisleri İle Yemekleriniz Sorunsuz Pişsin!

Fırın arızaları için fırın servisleri onarım hizmeti veriyor. Dolayısıyla fırınınızı tamir etmeye çalışmadan önce mutlaka sorunun kaynağını bilmeli ve çözemeyeceğiniz arızalara müdahale etmemelisiniz. Basit elektrik ya da priz kaynaklı fırın arızaları için önerilerimizden yararlanabilirsiniz ancak detaylı işlem gerektirecek arızalar için servis çağırmalısınız.

Fırın arıza çözümleri hakkında bilgi almak ve fırınınızı uzman teknik ekibimize emanet etmek için çağrı merkezimizi arayın, size en kısa sürede hizmet verelim.

[widget-131]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36