Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Sık Karşılaşılan Bulaşık Makinesi Arızaları

Bulaşık Makineniz İyi Yıkamıyor mu? Nedenlerine Yakından Bakın!   

Bulaşık makineniz eskisi kadar iyi çalışmıyor mu? Ya da bulaşıklarınız kirli mi kalıyor? Bu gibi sorunlar bulaşık makinenizin bakıma ya da onarıma ihtiyacı olduğunun göstergeleri olabilir.

Hayatınızı kolaylaştıran, sizi bulaşık yıkama zahmetinden kurtaran bulaşık makineleri, üretim ya da kullanıcı hataları nedeniyle farklı arızalara ya da sorunlara sebebiyet verebilir. Ancak bu sorunlar servis teknisyenlerinin müdahalesiyle kısa sürede çözülebilir ve bulaşık makineleriniz eskisi gibi çalışmaya devam edebilir. Servis çağırmadan önce ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bazı küçük kontroller ve onarımlar mevcuttur. En sık karşılaşılan bulaşık makineleri arızalarını ve çözümlerini bilmek size vakit kazandırmasının yanında güvenliğinizi de sağlamayı kolaylaştıracaktır.  

Yazımıza göz atarak merak ettiğiniz bulaşık makinesi arızaları hakkında bilgi alabilirsiniz...

Bulaşık Makinesi Neden Çalışmıyor?

Bulaşık makinesi arızaları listemizin başında çalışmama sorunu var. Elbette hiçbirimizin karşılaşmak istemeyeceği bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Aniden gerçekleşen bulaşık makinesi çalışmama sorunu için ilk olarak evdeki elektrik bağlantıları kontrol edilir. Daha sonra bulaşık makinesinin fişinin takılı olup olmadığı ve prizin çalışır olup olmadığına bakılır.

Bulaşık makinesinin kapağı açıksa ya da musluğu kapalıysa çalışmama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Tüm kontrollerinizi yaptıktan sonra hala makineniz çalışmıyorsa bulaşık makinesi servisi çağırmanız gerekecektir.

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor, Neden?

Bulaşık makinesi arızaları arasında karşılaşacağınız bu durumun nedeni makinenizin elektronik aksamlarında ya da motorunda hasar olmasıdır. Makinenizin fişini çekip yeniden takmayı deneyin. Bu işlem sorununuzu çözmediyse mutlaka bulaşık makinesi servisi çağırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor, Ekranına Görüntü Gelmiyor

Bulaşık makinesi ekranına görüntü gelmiyorsa elektrik ve su bağlantılarınızda sorun olabilir. İlk olarak prizinize bir küçük ev aleti bağlayarak sorun olup olmadığını kontrol edin. Sorun yaşıyorsanız bulaşık makinesi servis desteği alın. Ardından makinenizi açma-kapama düğmesinden açın. Başla ya da İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun ve çekin. Yıkama, kurutma ışıkları yanıp sönecek ve yaklaşık 2 dakika içinde bitti ışığı yanacak ya da ekranda "End" yazısı çıkacaktır. Bu yazı çıkmazsa bulaşık makinesi servisi çağırın.

Son olarak bulaşık makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için bir musluk açın. Su az akıyorsa bekleyin, normal olmasına rağmen sorun devam ediyorsa çamaşır makinesi hortumlarının düzgün olup olmadığını kontrol edin.

Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor, Neden?

Bulaşık makineniz su aldığı halde çalışmıyorsa motorunda bir problem olabilir. Bulaşık makinesi arızaları arasında sık karşılaşılan bu durumun bir diğer sebepleri ise voltaj ya da su kaçağı ve makineyi üst üste dinlendirmeden çalıştırmaktır. Bulaşık makinmesi servisi çağırmanın gerektiği bu durumda motor yanmış ise dijital kart da hasar görmüş ve motorun yıkama emrini gerçekleştiremiyor olabilir ve değiştirilmesi gerekecektir. Ek olarak bulaşık makinesinin hortumunun kıvrılmadığına, basıncın düşük olmadığına dikkat edilmelidir.

Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor, Neden?

Bulaşık makinesi arızaları ve çözümleri listemizde su ısınmama sorunu da var. Bu durumda yapılması gereken cihazın fişinin çekilmesi ve 1 dakika sonra tekrar prize takılmasıdır. Sonrasında hiçbir hortumun katlanmadığından veya ezilmediğinden ve musluğun sonuna kadar açık olduğundan emin olmalısınız. Yoğun bir program başlatarak sonunda makine içinin sıcak olup olmadığıbı kontrol edin. Önerilerimiz çözüm olmadıysa bulaşık makinesi tamiri hizmeti veren servislerden yararlanın.

Bulaşık Makinesi Ses Çıkarıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makinesi arıza durumlarında kontrol edebileceğiniz birkaç nokta olduğunu belirttik. Bulaşık makineniz ses çıkardığı halde çalışmıyorsa dijital kartında bir hasar olabilir. Makinenin iç aksamında bazı parçaların yerinden oynaması ya da hasar görmesi olasılığı da söz konusudur. Bulaşık makinesi servisi çağırın.

Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

Bulaşık makineniz iyi yıkamıyor ise tuz ve parlatıcı ekleyin. Su fıskiyesini temizleyin, deliklerini kontrol edin ve tıkalıysa açın. Ayrıca su basıncının 1 bar altında olmasına dikkat edin. Tüm bunlara rağmen bulaşıklarınız iyi yıkanmıyorsa bulaşık makinesi servisi hizmetlerinden yararlanın.

Bulaşık Makinesi Kurutmuyor, Neden?

Bulaşık makinesi arızaları arasında bulaşıkların kurumaması da var. Bulaşık makineniz bulaşıklarınızı tamamen kurutmuyorsa öncelikle bulaşıkları doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Su ve hava sirkülasyonunu engelleyecek bir durum olmamalı. Parlatıcı kullanarak da makinenin kurutma performansını arttırabilirsiniz. Uygun programı tercih edip etmediğinize de dikkat etmelisiniz.

Bulaşık Makinesi Servisi Çağırın, Mağdur Olmayın!

Bulaşık makinesi arızaları ve çözümleri için bilinçsiz uygulamalardan kaçınarak mutlaka bulaşık makinesi servisi desteği alın. Makinenizin maliyetli sorunlarla sizi üzmesine izin vermeyin. Alanında deneyimli teknisyenlerle hizmet veren, geniş servis ve yedek parça ağı olan bulaşık makinesi servislerinden yararlanın.

Bulaşık makinesi arızaları ve çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın, Üstün Teknik Servis ayrıcalığından yararlanın.

[widget-131]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36