Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ankastre Ocak Servisi Fiyatları Ne Kadar?

Ankastre Ocak Servis Ücreti Neye Göre Belirleniyor?

Ankastre ocak arızası yaşayan kişiler, ilk iş olarak ankastre ocak servisi fiyatlarını araştırmaya başlar. Çünkü hangi ankastre ocak servisinin çağrılacağına fiyatlar araştırıldıktan sonra karar verilir. Ve genellikle de en ekonomik olan ankastre ocak servisi tercih edilir. Fakat bu ne kadar doğru? Ucuz ankastre ocak servisinin ürünün onarımında orijinal yedek parçalar kullandığı nereden belli?

Ya da sunulan onarım hizmetlerine garanti veriliyor mu? Ankastre ocak servisi fiyatlarıyla ilgili şöyle bir ayrıntı da var. Genellikle web sitelerinde ankastre ocak servis ücretleriyle ilgili düşük rakamlar sunan kişiler, adrese ulaştıklarında iki üç misli bir fatura verebiliyor. Bu hataya düşmemek için çok dikkatli olmalısınız. Çünkü ankastre ocak arızalarının ne olduğunu anlamadan, hasarlı parça olup olmadığını bilmeden ankastre ocak servis ücretini söyleyen bir firma pek de güvenilir değildir.

Ankastre Ocak Servis Ücretlerinde Arızanın Türü Önemli!

Yaşanan ocak arızası incelenmeden ankastre ocak servis ücretiyle ilgili rakam verilmesinin yanlış olduğundan bahsettik. Elbette bu, ankastre servis ücretleriyle ilgili hiçbir aralık belirleyemeyeceğiniz ve servis nasıl bir fatura çıkarırsa çıkarsın ödeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Ocak servisinin bu konuda belirlediği bazı kriterler bulunuyor.

Ocak Arızaları: Ankastre ocak arızaları ve çözümleri, fiyatları etkileyen en önemli unsur. Sorun hızlıca tespit edilebilecek mi, arızanın giderilmesi ne kadar sürecek, kırık/eskimiş parça var mı, ocak arızası tehlikeli bir durum içeriyor mu? Ankastre ocak arızaları ile ilgili tüm bu sorular, ankastre ocak servis ücretini etkileyebiliyor. En sık rastlanan ocak arızaları şu şekilde:

 • Ankastre ocağın yanıp sönmesi,

 • Gaz gelmemesi,

 • Hiç çalışmaması,

 • Çakmağın çalışmaması,

 • Ateşleme kıvılcımının çıkmaması vs.

Parça Değişimleri: Ankastre ocak servisi fiyatlarını etkileyen bir diğer durum da arızanın kırık/hasarlı bir parçadan kaynaklanması. Eğer ankastre ocağınızda değişmesi gereken bir parça varsa parçanın önemine göre de faturanızda değişiklikler yapılabiliyor. Örneğin; bir ankastre ocak düğmesi (marka ve modele göre değişmekle birlikte) 25-75 TL arasında bir maliyete sahip. Fakat ocak arızasının kaynağı çakmak gövdesinden kaynaklıysa bu parça için 100-150 TL aralığında bir ödeme yapmanız gerekebilir. En sık ihtiyaç duyulan ankastre ocak parçaları şunlar;

 • Termokupl,

 • Bek vidası,

 • Buji kablosu,

 • Bek merkezleme sacı,

 • Ocak valf,

 • Neopran conta,

 • Komitatör,

 • Bek havuzu,

 • Enjektör,

 • Hortum ucu vs.

Ocağın Durumu: Ankastre ocağınızın durumu, ankastre servis ücretleri üzerinde de etkili. Eğer yeni model bir ocağınız varsa parçaların bulunması daha kolay olabilir. Biraz daha eski bir ankastre ocağa sahipseniz marka ve modelinize uyumlu parça bulmak biraz daha güç olacağından daha farklı bir fiyatlandırma da yapılabilir. 

Ankastre Ocak Parçalarının Orijinalleriyle Değiştirilmesi Çok Önemli!

Ankastre ocak servisi fiyatlarını etkileyen konulara değindikten sonra şimdi de parça değişimine ihtiyaç duyulan ocaklarda dikkat etmeniz gereken bir unsuru ele almak istiyoruz. Eğer ankastre ocak servis ücreti daha uyguna gelsin diye ocağınıza orijinal olmayan parçalar taktırırsanız tehlikeli durumlara yol açabilirsiniz. 

Ankastre ocak arızalarının kalıcı olarak giderilmesi ve kullanımın emniyetli bir şekilde sürdürülmesi için hizmet aldığınız ankastre ocak servisinin orijinal ve garantili yedek parçalar kullandığından emin olmanız gerekiyor. Bu arada kesinlikle güvendiğiniz, müşterilerini memnun eden ve uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren bir ankastre ocak servisi bulmanızı tavsiye ediyoruz.  

[widget-132]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36