Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ankastre Davlumbaz Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalı?

Ankastre Aspiratör Temizliği İçin Püf Noktalar

Yemek buharı ve kokusunu mutfaklarımızdan uzaklaştırarak tertemiz bir ortam sağlayan ankastre davlumbaz ve ankastre aspiratörler, eğer bakım ve temizlik talimatlarına uygun bir şekilde davranılırsa uzun yıllar ilk günkü performansını koruyabilirler. Ancak elbette, her elektronik eşyada olduğu gibi dikkatli kullanmak ve bakımı ihmal etmemek çok önemli.

Aslında ankastre davlumbazınız için periyodik bir bakım desteği almanız gerekiyor fakat bunu bir türlü düzene sokamadıysanız da ankastre aspiratör temizliğine ihtiyacınız olduğunu anlayabilmenizi sağlayan önemli belirtilere dikkat edebilirsiniz.

Ankastre Davlumbaz Bakımı Nasıl Yapılır?

Pişirdiğiniz yemeklerin kokusu mutfakta kalıyorsa, ankastre davlumbazınızı çalıştırır çalıştırmaz içeriye kirli bir hava doluyorsa ya da ankastre aspiratörünüz büyük bir gürültüyle çalışıyorsa bakım zamanının geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle çok fazla yemek pişen ve yoğun olarak kullanılan mutfaklarda ankastre davlumbaz bakımının çok önemli olduğunu da eklememiz gerekiyor. Şimdi gelelim ankastre aspiratör temizliğine ve bakımına;

  • Ankastre Davlumbaz Filtre Temizliği: Ankastre davlumbaz bakımı nasıl olmalı sorusunun ilk yanıtı, davlumbaz filtre temizliğinin yapılması diyebiliriz. Ankastre davlumbaz ve ankastre aspiratörlerde genellikle iki tür filtre vardır Metal filtreler ve kömür filtreler. Bildiğiniz gibi filtreler, havadaki koku ve buharı hapseden parçalardır. Ankastre davlumbaz filtresinin bakımı ihmal edilirse hem mutfak genelinde hem de evde temiz bir havanın sirkülasyon yaptığı söylenemez. Bu da ailenizin sağlığı için ciddi bir risk oluşturur. 

  • Ankastre Aspiratör Motor Temizliği: Ankastre davlumbaz filtre temizliğinden sonra sırada ankastre aspiratör motor temizliği var. Filtre temizliği ve bakımını kendiniz yapabilirsiniz fakat ankastre aspiratör motor temizliği için mutlaka bir ankastre servisinden destek almanız gerekir. Ankastre aspiratör servisi, kir ve yağı toplayan fan çarkını temizler, gerekli olan durumlarda da motor değişimi yapar. 

Ankastre Davlumbaz Bakımı ile Uzun Süreli Bir Kullanım Sağlamak Mümkün!

Bildiğiniz gibi ankastre davlumbazlar ve ankastre aspiratörler, maliyetli eşyalar. Dolayısıyla çabucak bozulması veya bakımsızlık nedeniyle kısa sürede ömrünü doldurması, pek de istenen durumlar değil. O halde, ankastre aspiratörlerde sorun yaşanmadan önce tedbir almak şart. Eğer ankastre davlumbazınızı daha uzun süre kullanmak istiyorsanız;

  • Kir ve yağ birikimini önlemek,

  • Motorun aşırı ısınmasını engellemek,

  • Havalandırmanın etkisini korumasını sağlamak,

  • Filtrenin kanallarının açıklığından emin olmak ve

  • Mutfaklarınızdaki ferah havayı sürdürmek için ankastre aspiratör temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin.

Mutlaka Ankastre Aspiratör Servisinden Destek Alın!

Ankastre aspiratör sökme işlemini kendi başınıza yapmamanız gerektiğini unutmayın. Çünkü istemeden tehlikeli durumlara yol açabilir ya da diğer bir ihtimalle herhangi bir ekipmana zarar vererek ankastre davlumbazınızın arızalanmasına neden olabilirsiniz. Özetle sorun gidermek isterken daha büyük çaplı bir sorun yaratabilirsiniz. 

Yukarıda sizler için sıraladığımız ankastre davlumbaz temizliği ve bakımı tüyoları, ürünlerinizi ilk günkü performansıyla uzun yıllar kullanabilmenizi sağlayacaktır. Küçük bir ayrıntı olarak da şunu söyleyebiliriz: Eğer ankastre davlumbaz bakımı zamanınızın gelip gelmediğini anlamak isterseniz küçük bir gazete parçasını ankastre davlumbazınıza tutarak havalandırma testi yapabilirsiniz. Davlumbazınız gazete parçasını çekmez ya da kısa süre  içinde düşürürse acil bir şekilde ankastre aspiratör temizliğine ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz. 

[widget-132]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36