Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları

Mikrodalga Fırın Arızaları Günlük Rutinlerinizi Bozmasın!

Özellikle çalışan ve okuyan kitlenin kurtarıcısı olan mikrodalga fırınlar yemek ısıtmaktan pişirmeye kadar pek çok görev üstleniyor. Vakti olmayanlar ya da yemek pişirmeyi sevmeyenler için Arçelik mikrodalga fırınlar tam bir kurtarıcı oluyor. Ancak her elektronik ev eşyasında olduğu gibi Arçelik mikrodalga fırın arıza kodları da aniden karşımıza çıkabiliyor. 

Günlük hayatımızı kolaylaştıran ve işlerimizi hızlandıran Arçelik mikrodalga fırın arızaları ise tüm planlarımızı bozabiliyor. Sayfamızda sizler için sık görülen Arçelik mikrodalga fırın arıza kodları ve arıza belirtilerini derledik. Dilerseniz mikrodalga fırın arızaları hakkında bilgi edinerek servis çağırmadan önce önlemlerinizi alabilirsiniz. Bilinçsiz müdahalelerde bulunmamak için lütfen Arçelik mikrodalga fırın servisi ile iletişime geçiniz…

En Çok Görülen Arçelik Mikrodalga Fırın Arızaları – Servis Çağırmayı İhmal Etmeyin!

Arçelik gelişmiş teknolojisi ile göz doldururken Arçelik ürünleri de diğer markalarda olduğu gibi zamana ve kullanım koşullarına bağlı olarak arızalanabiliyor. Peki mikrodalga fırın arızaları için neler yapabilirsiniz, ne zaman servis çağırmanız gerekiyor? Yakından bakalım…

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırın Çalışmıyor

Arçelik mikrodalga fırın arızaları arasından hiç görmek istemeyeceğiniz sorun çalışmaması durumudur elbette. Mikrodalga fırın çalışmıyorsa ilk olarak fişinin tam olarak takılı olup olmadığını kontrol edin. Takılı değilse fişi prizden çekin, 10 saniye bekleyin ve tekrar takın. Patlamış bir sigorta veya atmış ana devre kesici olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir sorun yoksa prize farklı bir elektronik cihaz takarak prizi kontrol edin. Son olarak kontrol panelinin doğru ayarlanıp ayarlanmadığını ve zamanlayıcının kurulup kurulmadığını kontrol edin. Kapağın iyice kapalı olup olmadığına bakın ve kapak güvenlik kilidi sistemini etkinleştirin. Aksi takdirde, mikrodalga enerjisi fırına iletilmez. Bu işlemler sorunu düzeltmiyorsa Arçelik mikrodalga fırın servisi ile iletişime geçin. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırının Işıkları Yanmıyor

Arçelik mikrodalga fırın ışığı yanmıyorsa fırın prize takılı değildir ya da mikrodalga fırın lambası bozuk olabilir. Eğer fırın fişe takılıysa prizde sorun olabilir. Bunu tespit etmek için farklı bir elektrikli aleti prize takın. Prizde sorun yoksa fırın lambasının değişimi ya da sorunun tespiti için Arçelik mikrodalga fırın servisleri ile irtibata geçin. Arçelik mikrodalga fırın arızaları için yardım alın. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırının İçindeki Cam Tabla Dönmüyor

Arçelik mikrodalga fırın arızaları olarak karşınıza çıkabilecek cam tablanın dönmemesi durumunda ilk olarak döner cam tepsinin yerine tam oturup oturmadığını tespit edin. Ayrıca cam tepsinin herhangi bir engele takılıp takılmadığını kontrol edin. Mikrodalga fırın kapalı ve soğuk durumda iken cam tepsiyi döner desteğin üzerine düzgün şekilde yerleştirerek tekrar deneyin. Sorun çözülmediyse Arçelik mikrodalga fırın servisi desteği alın. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırınım Isıtma Yapmıyor

Mikrodalga fırın yeterince ısıtma yapmıyorsa yiyecek miktarı ile sürenin doğru orantılı olup olmadığını kontrol edin. Büyük boyutlu ya da kalın ebatlı yiyeceklerin tabakların kenarında, ince parçaların orta kısımlarda olmasına dikkat edin. Kademeli olarak ısıtma yapmayı deneyin. Arçelik mikrodalga fırın servisi ile iletişime geçerek Arçelik mikrodalga fırın hata kodları hakkında bilgi alın.

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırından Koku Geliyor

Mikrodalga fırından kötü koku geliyorsa birkaç çorba kaşığı limon suyu karışımını fırının içinde 2-3 dakika süreyle kaynatın. Ardından mikrodalga içini iyice silip yumuşak bir bezle kurulayın. Arçelik mikrodalga fırın hata kodları ve onarım hizmetleri için Arçelik mikrodalga fırın servisi numaralarını arayın. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Fırının Kapağı Kapanmıyor

Arçelik mikrodalga fırın kapakları güvenlik nedeniyle zor açılıp kapanır. Bunun dışında kapakta sürtünme veya takılma gibi bir durum varsa Arçelik mikrodalga fırın servisi ile iletişime geçin. Arçelik mikrodalga fırın hata kodları hakkında detaylı bilgi ve servis hizmetleri alın.

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Tuş Takımı Çalışmıyor

Bu Arçelik mikrodalga fırın arızasının iki nedeni vardır. Bir: tuş takımı kullanılmayacak kadar kirlidir. İki: kontrol panosundaki konektör gevşemiş ve yeniden bağlanması gerekiyordur. İlk sorunu ılık ve sabunlu su ile ortadan kaldırabilirsiniz ancak ikinci sorunla karşı karşıya iseniz mutlaka Arçelik mikrodalga servisi çağırmalısınız. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalgadan Kıvılcım Çıkıyor

Kirli mikrodalga, yüksek gerilim, metal türünün teması, dalga kılavuzu kapağı ya da boya teması kaynaklı kıvılcım görülebilir. Bu durumda mikrodalganızı fişten çıkarmalı ve yanlış teması belirlemelisiniz. Ardından Arçelik mikrodalga servisi ile iletişime geçmenizde yarar var. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Arıza Kodları: Mikrodalga Yemekleri Kurutuyor

Bu Arçelik mikrodalga fırın hatası için yapmanız gereken düşük ısıda ve az sürede program seçmektir. Bir diğer seçenek de yemeklerinize su ekleyebilirsiniz. 

Ayrıca mikrodalga fırınınız sigortaları attırıyorsa, kendi kendine çalışmaya başlıyorsa, çok gürültü çıkarıyorsa ya da kapısı açılmıyorsa mutlaka Arçelik mikrodalga fırın servisi çağırmalısınız. 

Arçelik Mikrodalga Fırın Servisinizi Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Arçelik mikrodalga fırın hata kodları alıyor ve mikrodalga fırınınızı tamir ettirecek bir servis merkezi arıyorsanız sizlere birkaç önerimiz var! Arçelik mikrodalga fırın servisleri arasından seçim yaparken mutlaka %100 orijinal parça garantisi verip vermediğine dikkat etmelisiniz. Yan sanayi yedek parçalarla onarım yapan Arçelik mikrodalga fırın servisleri eşyalarınızı bir daha kullanamamanıza neden olabilir. 

Ayrıca Arçelik mikrodalga fırın servisi seçiminde servisin sektördeki deneyimine, ekibinin uzmanlığına, müşteri yorumlarına, servis ağına, iletişim becerilerine mutlaka dikkat edin. Mikrodalga fırınınız arıza veriyor olabilir ancak onu basit ve ucuz yöntemlerle tedavi ettirmemelisiniz. Unutmayın, yanlış müdahale zarar getirir…

Arçelik mikrodalga fırın arıza kodlarını ve Arçelik mikrodalga fırın arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36