Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Arçelik Bulaşık Makinesi Hata Kodları ve Çözümleri

Arçelik bulaşık makinesi arıza kodları, cihazın çeşitli nedenlerle çalışmayı durdurduğunu veya eksik performans gösterdiğini ifade eder. Arçelik bulaşık makinesi arızaları kimi zaman bir resetleme işlemi ile düzelebilirken kimi zaman da Arçelik servislerinin desteğini gerektirebilir. 

Eğer dijital ekranda Arçelik bulaşık makinesi hata kodu olduğunu görüyorsanız yaşadığınız arızayı aşağıdaki listemizden kontrol edip duruma göre aksiyon alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bulaşık makineleri su ve elektrik kombinasyonuyla çalışan cihazlardır. Eğer Arçelik bulaşık makinesi arızaları konusunda deneyimsizseniz cihaza kesinlikle müdahalede bulunmayın ve derhal size en yakın Arçelik servisini arayın.

En Yaygın Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları – Makinenize Kulak Verin!

Arçelik bulaşık makinesi arıza kodlarını sıralamadan önce kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan birine değinmemiz gerekiyor. İnsanlar çoğu zaman cihazın yıkama performansını engellemeyen Arçelik bulaşık makinesi arızalarını görmezden gelir. Arçelik bulaşık makinesi arıza kodları verdiğinde sorun 1 liraya çözülecekse ihmal edildiğinde ve arıza ilerlediğinde 5 liraya çözülür. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz Arçelik bulaşık makinesi hata kodlarıyla karşılaştığınız gibi çözüm yoluna gitmeniz. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: E02 Hatası

Arçelik bulaşık makinesi E02 hatası, makineye su gelmediğini gösterir. İlk olarak sularınızın kesik olup olmadığını kontrol edin. Ardından makineye giden hortumlardaki kıvrılma, bükülme, aşınma durumunu inceleyin. Eğer hortumlarda bir sorun görüyorsanız Arçelik bulaşık makinesi servisini arayın ve parça değişimi için randevu oluşturun. 

Arçelik bulaşık makinesi hata koduna sebebiyet veren hortum değilse de muhtemelen kireçli sulardan veya yemek artıklarından dolayı hortumlarda tıkanma meydana gelmiştir. Arçelik servisini arayın ve temizlik için teknik destek talebinde bulunun. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Deno Yazısı Çıkıyor

Arçelik bulaşık makinesinin ekranında Deno yazısı çıkıyor ve kapanıyorsa cihazı düğmesinden açın. Tuşların olduğu bölümde, üzerinde "Başla" ya da "İptal" yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun ve çekin. Program sıfırlanmış olacaktır. Yeniden program seçip çalıştırabilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Bulaşık Makinesi Sesli Çalışıyor

En sık karşılaşılan Arçelik bulaşık makinesi hata kodlarından biri olan sesli çalışma sorunu için öncelikle pervanelerin bulaşıklara çarpıp çarpmadığını kontrol edin. Sepete koyduğunuz çatal kaşıklar da pervane üzerine düşmüş ve Arçelik arızalarına sebep olmuş olabilir. Eğer hala daha bulaşık makinesi sesli çalışma sorunu devam ederse Arçelik servislerini arayabilirsiniz. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor

Arçelik bulaşık makinesi deterjan almama sorunu, en yaygın bulaşık makinesi arızalarından biridir. Sepetlere yerleştirdiğiniz bulaşıklarınız haznenin önünü kapattıysa deterjan almamış olabilir. Öncelikle bulaşıklarınızla hazne arasındaki mesafeyi kontrol edin. Ardından Arçelik bulaşık makinesi arızalarını giderebilmek için deterjan kapağında bir sorun olup olmadığına bakın. Sorun hala devam ederse pervane temizliği yapılması için Arçelik bulaşık makinesi servisini arayın.

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Bulaşıklar Deterjanlı Kalıyor

Arçelik bulaşık makinesi bulaşıkları deterjanlı bırakıyorsa pervane ve süzgeçlerin temizlenmesi gerekir. Süzgeçler tıkalıysa suyu boşaltamayacağı için deterjanlı bırakabilir. Sepetin altında bulunan bardak şeklindeki süzgeci tutup hafifçe sola çevirerek yerinden çıkarın. İki parçadan oluşan bu süzgeci üst kısmında bulunan tırnaklarından ikiye ayırın. İnce süzgecin orta kısmındaki boşluktan tutun ve yukarı doğru çekerek çıkarın. Süzgeçleri su ve fırça ile temizleyin. Eğer Arçelik bulaşık makinesi hata kodlarını ve Arçelik bulaşık makinesi arızalarını gideremeyeceğinizi düşünüyorsanız müdahalede bulunmayın ve size en yakın Arçelik servisini arayın. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Kapak Kapanmıyor

Arçelik bulaşık makinesinin kapağı kapanmıyorsa kapak kilidi bozulmuş olabilir. Aynı şekilde kapak arasına bir parça sıkıştığı için ya da ayak ayarları bozulduğundan da bu Arçelik bulaşık makinesi hata kodunu alabilirsiniz. Kapak kilidinin yuvasından çıkıp çıkmadığını anlamak ve bozuk kilidi tamir ettirmek için Arçelik bulaşık makinesi servisini arayın ve teknik destek talep edin. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Bulaşık Makinesi Programı Erken Bitiriyor

Arçelik bulaşık makinesi hata kodları içinde en sık rastlananlardan biri de programın erken bitmesi sorunudur. Bulaşık makineniz seçtiğiniz programı olması gereken süreden erken bitiriyorsa program takılı kalmış olabilir. Bulaşık makinesi resetleme işlemi yapın. Sorun düzelmezse program kontrolü ve Arçelik bulaşık makinesi arızalarının çözümü için Arçelik servisini arayın.

Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Kodları: Bulaşık Makinesi Elektrik Kaçırıyor

En tehlikeli Arçelik bulaşık makinesi arızalarından biri olan elektrik kaçırma sorunu için hiçbir müdahalede bulunmayın. Cihazı emniyetli bir şekilde kapalı konuma getirin ve Arçelik bulaşık makinesi servisini arayın. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır? 

Arçelik bulaşık makinesi arıza sembolleri belirdiğinde ilk olarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Bazı Arçelik bulaşık makinesi arızaları resetleme işlemi sonunda çözüme kavuşabilir. Ancak devam eden sorunlar ve resetleme yapmayan bulaşık makineleri için Arçelik servislerinden teknik destek talep edebilirsiniz. Arçelik bulaşık makinesi resetleme işlemi:

  • Başla/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. 

  • Yıkama/Kurutma ışıkları yanıp sönecektir. 

  • Yaklaşık 2 dakika içinde "Bitti" ışığı yanacak ya da ekranda "End" yazısı çıkacaktır.

Bulaşık Makinesi Tamircisi Araştırırken Dikkatli Olun!

Arçelik bulaşık makinesi arıza kodları ile karşılaştıysanız ya da bulaşık makinesinin eksik performans gösterdiğini düşünüyorsanız teknik destek için iyi araştırma yapın. İnternette karşınıza pek çok bulaşık makinesi tamircisi çıkabilir. Ancak bu kişileri evinize alacağınız için kurumsal bir Arçelik servisinden destek almanız güvenliğiniz açısından daha doğru olabilir. 

Ayrıca bireysel olarak çalışan bir bulaşık makinesi tamircisi yerine Arçelik servislerine başvurduğunuzda yaptırdığınız onarımlar ve ödediğiniz para için garanti hakkınız da bulunur. Arçelik bulaşık makinesi arızaları için bir tamirciden destek aldığınızda ise kişi, adresinizden ayrıldıktan sonra bir muhatabınız kalmayabilir. Bunun için öncelikli olarak size en yakın Arçelik servisini araştırın.

Arçelik bulaşık makinesi arıza kodlarını ve Arçelik bulaşık makinesi arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36