Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Kurutma Makinesi Servisi

Kurutmayan Bir Kurutma Makineniz mi Var? – Beyaz Eşya Servisinden Destek Alın!

Arçelik kurutma makineleri, üretildiği günden bu yana oldukça fazla talep görüyor ve fonksiyonelliği ile kullanıcıları kendine hayran bırakıyor. Çünkü çamaşır asma, kurutma ve toplama zahmeti geride kalıyor. Artık tek bir tuşla giysiler yarım saat içerisinde giyime hazır hale gelebiliyor. Hal böyle olunca da kurutma makinelerine olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor.

Elbette kurutma makineleri kullanıcılar için her zaman kolaylık sağlamıyor. Kimi zaman kullanıma veya eskimeye bağlı olarak oluşan Arçelik kurutma makinesi arızaları, kullanıcılarını üzebiliyor. Peki, olası bir arıza durumunda ne yapmak gerekiyor? Arçelik kurutma makinesi servisi kullanıcılar için hangi hizmetleri sağlıyor?

Arçelik Kurutma Makinesi Servisi Kurulum Yapıyor mu?

Arçelik beyaz eşya servisi, her model kurutma makinesi ve kurutmalı çamaşır makinesi için kurulum hizmeti verir. Yetkili servisler genellikle yoğunluktan kaynaklı olarak kurulum için 1 hafta ila 10 gün aralığında bir zaman verirler. Ancak bu zaman dilimi sizin için uzunsa özel Arçelik kurutma makinesi servislerinden de destek alabilirsiniz. Böylece ürününüz elinize ulaşır ulaşmaz kullanmaya başlar, işlerinizi daha hızlı kolaylaştırırsınız. 

Arçelik Kurutma Makinesi Servisi Bakım Yapıyor mu?

Giysilerimizle doğrudan temas eden kurutma makinelerinin hijyenik olması çok önemli. Dolayısıyla Arçelik kurutma makinesi servislerinden alacağınız bakım hizmetini aksatmak, sizi sağlığınızdan edebilir. Çoğu zaman bakımı ihmal edilen kurutmalı çamaşır makinesi ve kurutma makinelerinin kaşıntı ve döküntü yaptıkları görülür. Düşünsenize her biri birbirinden farklı pek çok bakteri ve kiri, bu makineye atıyorsunuz; eğer makinenizin içi temiz olmazsa giysinin temizlendiğinden emin olabilir misiniz? Elbette hayır! O halde Arçelik kurutma makinesi servisinden bakım hizmeti almayı ihmal etmeyin.

Arçelik Kurutma Makinesi Servisinin Yerinde Onarım Hizmeti Var mı?

Arçelik kurutma makinesi servislerinden bazıları; arıza tespiti ve onarım için makineleri fabrikaya gönderir. Diğer Arçelik servisi firmaları ise yerinde onarım hizmeti vererek tamiratları kullanıcının adresinde yapar. Böylece tamamen şeffaf bir hizmet sunularak akıllardaki soru işaretlerini giderir. Eğer siz de beyaz eşya servisine karşı bir ön yargı besliyorsanız yerinde hizmet veren firmalardan destek alıp tüm onarım sürecine birebir dahil olabilirsiniz. Üstelik sadece belirli arızalarda değil tüm Arçelik kurutma makinesi arızalarında aynı gün ve yerinde hizmet alabilirsiniz. Şimdi dilerseniz Arçelik kurutma makinesi servislerine en çok ulaşan arızalara ve çözümlerine göz atalım:

  • Arçelik Kurutma Makinesi Çalışmıyor: Arçelik kurutma makinesi çalışmıyorsa yükleyicinin kapağı tam olarak kapanmamış olabilir. İlk olarak makinenin kapağının kapalı olduğundan emin olun. Sorun devam ederse Arçelik kurutma makinesi resetleme işlemini yapın. (Bu işlemin nasıl yapılacağına birazdan değineceğiz.) Program sıfırladığınız halde Arçelik kurutma makinesi çalışmıyorsa son seçenek olarak da filtrenizin temizlenmesi gerekir. Tekmelik bölümünde yer alan filtrenin temizlenmesi için Arçelik servisinden destek alın.

  • Arçelik Kurutma Makinesi Çalışırken Duruyor: Arçelik kurutma makinesi çalışırken bir anda duruyorsa ve bu sorun, elektrik kesintisinden kaynaklanmıyorsa su tankının boşaltılması veya buharlaşmayı sağlayan yoğuşturucunun filtresinin temizlenmesi gerekebilir. Yoğuşturucu kilidinin kontrolü, lif filtresinin temizliği ve su tankının boşaltılması için Arçelik beyaz eşya tamircisine başvurun. 

  • Arçelik Kurutmalı Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Çalışmıyor: Arçelik kurutma makinesi servislerine en sık ulaşan arızalardan biri de başlatma düğmesinin çalışmaması. Eğer tuş takımında mekanik bir sorun yoksa dokunmatik düğmenin etrafında sabun kalıntıları oluşmuş olabilir. Nemli bir bez yardımıyla makinenizin dokunmatik kontrol panelini temizleyin, sorun devam ederse Arçelik beyaz eşya teknik servisine ulaşın ve onarım talebinde bulunun.

  • Arçelik Kurutma Makinesi Nemli Çıkarıyor: Kurutma makinesi nemli çıkarma sorunun kaynağı, lif filtresinin gözeneklerinin ya da filtre çekmecesinin tıkanması olabilir. Kapasitesinden fazla şekilde çamaşır yüklenmesi de Arçelik kurutma makinesi arızalarına yol açabilir. Bu yüzden eğer fazla yükleme yaptıysanız ilk olarak kurutma makinenizi boşaltıp ardından tekrar çalıştırmanızı öneririz. Sorun devam ederse Arçelik beyaz eşya tamircisine ulaşın. 

Arçelik Kurutma Makinesi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Arçelik kurutma makinesi resetleme işlemi oldukça basittir. Yanlış program seçtiğinizde ya da Arçelik kurutma makinesi için yaptığınız ayarları sıfırlamak istediğinizde resetleme yapabilirsiniz. Bunun için yalnızca Başlat/Beklet/İptal tuşa üç saniye süreyle basılı tutmanız yeterli. Ardından makineyi tekrar kapatıp açtığınızda programlar sıfırlanmış ve makineniz resetlenmiş olur.

Arçelik Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kurutma makineleri ve kurutmalı çamaşır makinelerinin bakımı, giysilerinizin ve vücudunuzun daha hijyenik olması açısından önemlidir. Aksi halde kurutma makinesinin iç yüzeyinde biriken kir ve bakteriler, giysilere temas edecek ve sağlığınızı riske atacaktır. Elbette basit Arçelik kurutma makinesi bakımını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak detaylı bakım ve temizlik için yılda en az 1 kez Arçelik kurutma makinesi servisinden destek almanız gerekir. 

  • Conta Temizliği: Kurutma makineleri sıcak ve nemli olduğundan, mikroplar için harika bir üreme yeridir. Eğer çamaşırlarınızın temiz ve hijyenik bir şekilde kurumasını istiyorsanız conta temizliğini ihmal etmemelisiniz.

  • Tiftik Filtresi Temizliği: Arçelik kurutma makinesi servisleri, verimli kullanım için 6 ayda 1 olacak şekilde tiftik filtresinin temizlenmesini önerir. Çünkü bu alanda biriken toz, çamaşır kurutma makinesinin işleyişini de etkiler.

  • Su Kabının Boşaltılması: Kondenser çamaşır kurutucularında, yoğuşan suyu toplayan bir su kabı bulunur. Bu kap her kullanımdan sonra boşaltılmazsa makine yavaş yavaş performans kaybı yaşamaya başlar. 

  • Genel Temizlik: Arçelik beyaz eşya tamircisinden bakım servisi almadan önce son olarak da hem tamburun içini hem de kurutma makinesinin dış yüzeyini nemli bir bez yardımıyla temizlemeniz önerilir. Bu temizliği ayda bir kez tekrarlayabilirsiniz. 

Arçelik Kurutma Makinesi Servis Ücreti Ne Kadar? 

Arçelik kurutma makinesi servis ücreti; makinenizle ilgili kurulum, bakım, arıza tespiti ve onarım ihtiyaçlarınıza göre değişiyor. Yani Arçelik kurutma makinesi kurulum ücretleriyle Arçelik kurutma makinesi onarım ücretleri birbirinden farklı oluyor. Elbette Arçelik kurutma makinesi servis ücreti, firmadan firmaya da farklılık gösteriyor. 

Bu noktada işinin uzmanı bir Arçelik servisinden destek alabilmeniz için ücretleri ikinci plana atmanızı öneririz. Çoğu zaman ucuz beyaz eşya servisleri, yaptıkları onarım ve parça değişimleri için garanti sunmaz. Aynı şekilde makinenizi fabrikalarına göndererek onarım işlemlerini orada yaptırırlar. Fakat yapılan işlemi görmediğiniz için arızanıza kesin bir çözüm bulunup bulunmadığından emin olamazsınız. Dolayısıyla ucuz beyaz eşya servisi bulacağım derken ileride daha büyük maliyetli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36