Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları ve Çözümleri

Arçelik Kurutma Makinesi Arızaları – Ne Zaman Arçelik Servisine Haber Vermelisiniz?

Kurutma makineleri uzun yıllardır hayatımızda olan ve fonksiyonları ile hayatımıza kolaylık katan bir eşyadır. Özellikle dar kullanımlı evlerde çamaşır asmak ve kurutmak için yeterli imkan bulunmadığında kurutma makineleri bir kurtarıcı görevi görür. Varlığınıza bu kadar alıştığımız kurutma makineleri arızalandığında ise evlerdeki pek çok işimiz alt üst olur. 

Peki Arçelik kurutma makinesi arıza kodları bize neyi ifade eder? Arçelik kurutma makinesi hata kodları nasıl giderilir? Gelin birlikte Arçelik kurutma makinesi arızalarına ve yapılacak çözümlere bakalım. 

Arçelik Kurutma Makinesi Hata Kodları ve Onarımları

Arçelik kurutma makinesi arıza kodları, cihazın performansını kaybetmek üzere olduğunu ya da direkt olarak durdurduğunu belirten sinyallerdir. Arçelik kurutma makinesi arızalarına erkenden müdahale etmek, onarımların daha küçük maliyetli olmasını sağlar. Bu yüzden Arçelik kurutma makinesi hata kodları belirdiğinde kullanımı sürdürmek yerine hemen Arçelik servisi ile irtibata geçmek daha doğru olur. 

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları – Kurutma Makinesi Çalışmıyor

Arçelik kurutma makinesi hata kodlarından ilki, kurutma makinesinin çalışmamasıdır. Eğer kurutma makinesi birdenbire çalışmayı durdurduysa çamaşırları koyduğunuz kapak kısmı yerine tam olarak oturmamış olabilir. Ya da kurutma makinesinin filtrelerinin temizlenmesi gerekebilir. Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra filtre çekmecesinin çıkarılması ve temizlenmesi için Arçelik servisine başvurun. 

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları – Kurutma Makinesinin Kazanı Dönmüyor

Kurutma makinesi dönmüyor ve kurutma işlemini başlatmıyorsa ilk olarak sorunun elektrik kaynaklı olup olmadığını anlayın. Arçelik kurutma makinesi hata kodlarının kaynağı elektrik değilse lif filtresinin temizlenmesi gerekebilir. Kurutma makinenizde kurutma işlemi sırasında kıyafetlerinizden çıkan tüy, lif gibi maddeleri toplayan ve lif filtresi adı verilen bir filtre bulunur. Lif filtresinin gözenekleri tıkanmış olabilir. Arçelik kurutma makinesi arızaları devam ederse de cihazın su tankının boşaltılması gerekir. Her iki durum için de Arçelik servislerinden destek alın. 

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları – Kurutma Makinesi Koku Yapıyor

En sık karşılaşılan Arçelik kurutma makinesi arızalarından biri de koku sorunudur. Çamaşırlardan ayrılıp havaya karışan tüy ve lif gibi maddeler yükleme kapağının iç kısmındaki delikli filtre tarafından toplanır. Her kurutma işlemi sonrası bu filtrenin temizlenmesine dikkat edin. Filtreyi temizlemek için öncelikle makinenizi açma-kapama tuşundan kapatın. Çamaşırları yüklediğiniz kapağı açın. Kapağın iç kısmında plastik ve delikli bir parça göreceksiniz. Bu parçayı tırnaklarından tutarak yukarı doğru çekin ve açın. Temizleme işlemi için Arçelik servisinden destek alabilirsiniz. 

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları – Kurutma Makinesi Giysileri Buruşturuyor

Arçelik kurutma makinesi hata kodlarından biri de artan kırışıklık seviyesidir. Kurutma bittikten sonra çamaşırlarınızı uzun süre makinenin içinde bekletmeyin. Fazla bekletmek, sıcaklık ve ağırlığın da etkisiyle çamaşırlarda kırışık çizgilerinin oluşmasına neden olur. Ayrıca her giysi de kurutma makinesine atılmak için uygun olmayabilir. Etiketini okumadan kurutma yapmamanız gerekir. Bunun dışında yine de Arçelik kurutma makinesi arızaları olduğunu düşünüyorsanız Arçelik servisi çağırabilirsiniz. 

Arçelik Kurutma Makinesi Arıza Kodları – Kurutma Makinesi Sesli Çalışıyor

En yaygın Arçelik kurutma makinesi arızalarından biri de uğultu sesi sorunudur. Kurutma makinesi içinde oluşan nem buhar halinden su haline geçer ve makinenin içindeki motor vasıtasıyla su tankına itilerek depolanır. Su tankı makinenin ön kısmında ve yukarıda yer alıyorsa su pompalanırken ses çıkarması normaldir. Ayak ayarlarını yapın ve yükleyiciye kapasitesinden fazla giysi koymayın. Sorun devam ederse Arçelik kurutma makinesi servisine başvurun. 

Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Arçelik kurutma makinesi arıza kodları ile sık sık karşılaşmak istemiyorsanız cihazın bakımını ihmal etmemeniz gerekiyor. Tıpkı çamaşır makineleri gibi kurutma makineleri de giysilerle doğrudan temasta bulunduğu için ip, tüy ve yün gibi nesneleri filtrelerine toplar. Giderlerde ve filtrelerde oluşan tıkanıklık da Arçelik kurutma makinesi arızalarına neden olur. Bu yüzden yılda 1 kez Arçelik servislerinden kurutma makinesi bakımı hizmeti almanız önerilir. 

İnternette kurutma makinesi bakımını sirkeli su, limonlu su ve karbonat gibi yöntemlerle yapabileceğinize dair içerikler bulabilirsiniz. Asidik maddelerin çelik kazanlı kurutma makineleri ile buluşturulması doğru değildir. Aynı şekilde yapacağınız bu işlem, sadece yüzeysel bir temizlik sunacak; giderlere ve filtrelere etki etmeyecektir. 

Arçelik servislerine başvurduğunuzda kapsamlı bir bakım hizmeti alacak ve cihazı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız. 

Arçelik Kurutma Makinesi Hata Kodlarını Bildireceğiniz Arçelik Servisini İyi Araştırın!

Arçelik kurutma makinesi arıza kodları ile karşılaştınız ve cihazınızı eski performansına döndürmek istiyorsunuz diyelim. Kurutma makinesi tamiri yaptığını söyleyen pek çok kişi ve firmayla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle evinize çağıracağınız bu kişinin güvenliğinden emin olun. Bireysel kurutma makinesi tamircilerinden destek almak yerine Arçelik servislerini tercih edin.

Böylece aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan teknik destek alabilirsiniz. Üstelik Arçelik arıza kodlarını, kurumsal firmalara bildirdiğinizde onarım için en hızlı şekilde aksiyon alınır. Tamir yapıldıktan sonra 1 yıllık garanti hakkınız bulunur ve karşınızda her zaman bir muhatabınız olur. Bireysel kurutma makinesi tamircisi çağırdığınızda ise iş bittikten sonra arızanın tekrarlanması durumunda ulaşacak birini bulamayabilirsiniz. Gelin paranızı sokağa atmayın. Arçelik kurutma makinesi arızalarını Arçelik servislerine bildirin!

Arçelik kurutma makinesi arıza kodlarını ve Arçelik kurutma makinesi arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yazar Hakkında

E-CEO Yazılım
E-CEO Yazılım

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36