Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları – Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Arçelik Çamaşır Makinesi Hata Kodları ve Çözümleri

Çamaşır makineleri bir evin olmazsa olmazıdır. Zorunluluk halinde bulaşıkların elde yıkanması insana zor gelmez ancak söz konusu çamaşır oldu mu Arçelik çamaşır makinesi arızalarının önemi hemen belli olur. Elimiz ayağımız olan çamaşır makineleri arızalandığında doğru adımları izlemek ve onarımları küçük maliyetlerle halledebilmek gerekir.

Birazdan sizlerle paylaşacağımız Arçelik çamaşır makinesi arıza kodları ve en yaygın Arçelik çamaşır makinesi arızalarını dikkatle okumanızı öneririz. Tehlikeli bir durum yaratmamak adına, kapsamlı bir onarım gerektiren durumlarda mutlaka Arçelik servislerinden destek alın ve kendiniz müdahalede bulunmayın…

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları – Makineniz Size Ne Anlatıyor?

Arçelik çamaşır makinesi arıza kodları, cihazın dijital ekranında beliren karakterlerdir. Model fark etmeksizin genellikle tüm Arçelik çamaşır makinesi arıza kodları ortaktır. Arçelik çamaşır makinesi hata kodları, kimi zaman çok önemli durumlarla ilgili sinyaller verirken kimi zaman da basit bir resetleme işlemi ile çözüme kavuşturulabilen arızalar konusunda sizleri bilgilendirir. Bu yüzden Arçelik çamaşır makinesi arızalarını iyi araştırmak, gerek varsa Arçelik servisine danışmak gerekir. Şimdi en yaygın Arçelik arıza kodları nelermiş, birlikte görelim. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Ön Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor

Çamaşır makinesinin ön yıkama ışığı sürekli yanıp sönüyorsa çocuk kilini aktifleştirmişsiniz demektir. Arçelik çamaşır makinesi arızaları arasında en yaygın olan bu hatayı çözebilmek için dijital ekranda kilit simgesini gösteren 2 tuşa aynı anda, 3 saniye kadar basılı tutun ve ses gelip gelmediğini kontrol edin. Çamaşır makinesi arızalarının çocuk kilidinden kaynaklanmadığını düşünüyorsanız Arçelik servisini arayın. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Ön Yıkama ve Durulama Işığı Yanıyor

Çamaşır makinesinde ön yıkama ve durulama ışıkları yanıyorsa su boşaltma hatası var demektir. Arçelik çamaşır makinesi hata kodlarının silinmesi ve sorunun çözülmesi için pompa filtresi ile gider hortumunun temizlenmesi gerekir. Arçelik çamaşır makinesi servisini arayın. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Çamaşır Makinesi Suyu Boşaltmıyor

En sık karşılaşılan Arçelik çamaşır makinesi arızalarından biri de su boşaltma sorunudur. Çamaşır makinesinin filtresine toka, bozuk para, iğne veya düğme gibi nesneler kaçtıysa bu Arçelik arıza kodlarıyla karşılaşmanız normaldir. Çamaşır makinesi filtre temizliği yaptırmak için Arçelik servislerini arayın. Eğer bu işlemi yapabileceğinizi düşünüyorsanız da öncelikle makinenin fişini çekin ve elektrik bağlantısının kesildiğinden emin olun. 

Temizlik aşamasında su boşalacağı için alt kısımdaki kapağın önüne bir bez ve kap getirin. Kapağı açın, içeride hortum varsa hortumun suyunu boşaltın, eğer yoksa da plastik kapağı çevirip çıkartarak temizlik yapabilirsiniz. Hortuma ve filtreye zarar gelmemesi için Arçelik çamaşır makinesi arıza kodlarıyla karşılaştığınızda Arçelik servisinden destek almanız daha doğru olur. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Çamaşır Makinesinin Tamburu Dönmüyor

En yaygın Arçelik çamaşır makinesi arızalarından bir diğeri de tamburun dönmemesidir. Arçelik çamaşır makinesi hata kodlarına neden olan durum, hortumun doğru yükseklikte olmaması olabilir. İlk olarak çamaşır makinesinin arkasındaki gri hortumun yerden 40 ila 100 cm yüksekliğinde olup olmadığını kontrol edin. 

Çamaşır makinesinin tamburu dönmüyor arızasının giderilip giderilmediğine bakın. Eğer aynı şekilde devam ediyorsa gider hortumunda bir tıkanıklık yaşıyor olabilirsiniz. Çamaşır makineniz kirli suyu tahliye edemediği için Arçelik çamaşır makinesi hata kodlarını çıkarıyor olabilir. Bu durumda makinenizi kapalı konuma getirip Arçelik servislerini arayın. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Çamaşır Makinesinin Lastiği Yırtıldı

Çamaşır makinesinin körük lastiği yırtıldıysa parça değişimi için Arçelik servisini arayın ve makinenizi kullanmaya devam etmeyin.

Arçelik Çamaşır Makinesi Arıza Kodları: Çamaşır Makinesi Yürüyor

En sık karşılaşılan Arçelik çamaşır makinesi arızalarından biri de cihazın titreyerek yer değiştirmesi, yani yürümesidir. Arçelik çamaşır makinesi hata kodları olarak belirmeyen bu arıza, gözle görülür olduğu için kolayca fark edilmesi mümkündür. Eğer çamaşır makinesi yürüyorsa zemin ve ayak kontrolü yapmanız gerekir. Çamaşır makinesi düz bir zeminde yer alıyor mu? Altına sıkışan ve dengesizliğe yol açan paspas veya halı var mı diye mutlaka bakın. Zemin kontrolü yaptıktan sonra Arçelik servisini aramadan önce bir de ayaklarında orantısızlık olup olmadığını kontrol edin. Eğer çamaşır makinesinin yürümesi sorunu devam ediyorsa size en yakın Arçelik servislerinden birini arayın.

Arçelik Çamaşır Makinesi E03 Hatası: Cihaz Isıtma İşlemini Yapamıyor

Arçelik ve Beko çamaşır makinelerinin ortak arıza kodlarından biri olan E03, rezistans, NTC sensör veya anakart arızasının olduğunu gösterir. Bu önemli Arçelik çamaşır makinesi hata kodlarından biridir. Cihazı kullanımı sürdürmeden Arçelik çamaşır makinesi servisini aramanız gerekir. 

Arçelik Çamaşır Makinesi E09 Hatası: Kapı Kilidi Arızası

Arçelik çamaşır makinesi hata kodları içinde en yaygın görülenlerden biri de E09 arızasıdır. Bu arıza kapağın tam kapanmadığını gösterir. Eğer kapağın kapanmasını engelleyecek bir cisim yoksa kapı kilidi veya elektronik kartta sorun oluşmuş demektir ve parça değişimi gerekir. Arçelik servisini arayın. 

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 Hatası: Kapak Kapanmıyor / Kapak Kapalı Ancak Sensör Açık Gösteriyor

Arçelik çamaşır makinesi arıza kodlarından biri olan E07’de, elektronik kart arızasından kaynaklı olarak cihaz, kapağın kapalı olup olmadığını algılayamıyor olabilir. Eğer çamaşır makinesinin kapağının tam olarak kapalı olduğundan eminseniz sensör arızası için Arçelik çamaşır makinesini servisini arayın. 

Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır?

Resetleme işlemi, bazı Arçelik çamaşır makinesi arızalarının giderilebilmesi için faydalı olabilir. Bu yüzden karşılaştığınız Arçelik çamaşır makinesi arıza kodlarını ve sorunlarını çözebilmek için Arçelik servisini çağırmadan önce çamaşır makinesini sıfırlayabilirsiniz. 

  • İlk olarak çamaşır makinesinde bulunan Açma/Kapama tuşuna basın ve cihazı açın. 

  • Başlat/Beklet tuşuna 3 saniye boyunca basın ve programı iptal edin. 

  • Ortalama 2-3 dakika kadar bekleyip yeni bir program seçerek devam edin.

Arçelik çamaşır makinesi hata kodları ekrandan kalktıysa ve sorun çözüldüyse cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Arçelik çamaşır makinesi arızalarının devam ettiğini görüyorsanız da cihazı emniyetli bir şekilde kapalı konuma getirip size en yakın Arçelik çamaşır makinesi servisini arayın. 

Çamaşır Makinesi Tamircilerini Ararken Dikkatli Olun!

İnternette çamaşır makinesi servisi araştırırken pek çok firmaya denk gelebilirsiniz. Ancak her çamaşır makinesi tamircisine güvenilmeyeceğini unutmayın. Öncelikle bu kişiyi evinize davet edeceğiniz için bireysel olarak çalışan çamaşır makinesi tamircilerini değil, direkt Arçelik servisi olarak hizmet veren firmaları tercih edin. 

Aksi halde evinize çağırdığınız çamaşır makinesi tamircisinin güvenilirliğinden emin olamazsınız. Üstelik Arçelik çamaşır makinesi arızalarını çözdüğünü söylediğinde ve ödemeyi yaptığınızda bir daha kendinize muhatap bulamayabilirsiniz. Ancak Arçelik servislerinden destek aldığınızda karşınızda kurumsal bir firma bulunur ve paranızın karşılığını aldığınızdan emin olursunuz. Ayrıca Arçelik çamaşır makinesi servislerinde yapılan onarımlarda garanti hakkınız da bulunur. 

Arçelik çamaşır makinesi arıza kodlarını ve Arçelik çamaşır makinesi arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36