Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Kombi Arıza Kodları – Kombi Arızaları Tehlikeli Olabilir!

Arçelik Kombi Hata Kodları ve Çözümleri – Mutlaka Profesyonel Destek Alın!

Arçelik kombi arıza kodları, kombilerin dijital ekranında beliren ve teknik olarak yaşanan aksaklıkları gösteren sinyallerdir. İç aksamdan, doğal gazdan ya da elektrikten kaynaklı olarak Arçelik kombi hata kodları oluşabilir. Çalışmasına engel olmuyor diye Arçelik kombi arıza kodlarını görmezden gelmek, tehlikeli durumlara yol açabilir.

Bu yüzden Arçelik kombi arızaları ile karşılaşır karşılaşmaz profesyonel destek almak gerekir. Son olarak sizleri sık sık karşılaştığımız bir konu ile ilgili de uyarmak istiyoruz. Tamirat işlerinden anlıyor olsanız dahi kombinize müdahale etmeyin. Çünkü kombi tamiri sandığınız kadar basit değildir ve ciddi riskleri bulunur. 

En Sık Rastlanan Arçelik Kombi Arıza Kodları – Önleminizi Alın!

Arçelik kombi arıza kodları ile sık sık karşılaşmaya başladıysanız muhtemelen kombi bakımını ihmal ediyorsunuzdur. Yılda 1 kez kombi bakımı yaptırmak, olası arızaları önceden fark etmenizi, daha küçük maliyetlerle onarım yaptırmanızı ve kış ortasında hazırlıksız bir şekilde arızaya yakalanmamanızı sağlar. Eğer daha önce hiç kombi bakımı yaptırmadıysanız astarı yüzünü aşacak kombi tamirlerinden korunmak için çok geçmeden ilk randevunuzu alın.

Arçelik Kombi Arıza Kodları – A01 Hatası

A01 hatası, ateşleme veya gaz valfi arızasını işaret eden Arçelik kombi arıza kodlarından biridir. Gazın olmadığı durumlarda kombi ekranında bu Arçelilk kombi arızası belirir. Hem iç vanayı hem de binadaki vanayı kontrol edin. Gazda herhangi bir sorun yoksa kombi basıncı düşmüş olabilir. Bu durumda da Arçelik kombi arızalarının giderilmesi için kombiye su basılması gerekir. Arçelik servisini arayın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – A02 Hatası

Arçelik kombi hata kodlarından biri olan A02 ile karşılaştıysanız muhtemelen cihaz aşırı ısınmış ve kendini emniyete almış demektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Arçelik kombi resetleme işlemini yapmanız gerekir. Peteklerin vanasının kapalı olması da A02 hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir. Tüm kontrollerinizi sağladıktan sonra Arçelik kombi servisini arayabilirsiniz. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – E05 Hatası

Arçelik kombide E05 hatası alıyorsanız atık gaz devresinde sorun var demektir. Cihaz hava akışı sağlayamadığı durumlarda Arçelik kombi hata kodlarından E05 arızası belirir. Arçelik kombi arızasının giderilmesi için anakart, fan ve prosestatın kontrol edilmesi gerekir. En kısa süre içerisinde Arçelik kombi servisi çağırın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – E10 Hatası

En sık karşılaşılan Arçelik kombi hata kodlarından bir diğeri olan E10 arızasında, kombinin su basıncı düşmüş demektir. Kombi su basıncının 1,5 ila 2 aralığında olması idealdir. Bu seviyenin altına düştüğünde E10 gibi Arçelik kombi arızalarının belirmesi normaldir. Kombiye su basma işlemi için Arçelik servisine ulaşabilirsiniz. Eğer daha önce hiç yapmadıysanız kesinlikle tek başınıza bu işlemi gerçekleştirmeyin. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – E01 Hatası

Arçelik kombi E01 hatası, cihaza gaz ulaşmadığını gösterir. Arçelik kombi arızasını çözebilmek için öncelikle kombinizin yan tarafında, gaz hattına bağlı olan borudaki sarı vanayı kontrol edin. Vana açıksa ocaktan gaz kontrolü yapın. Arçelik kombi hata kodları ekrandan silinmiyorsa kombi resetleme işlemi yapın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – E35 Hatası

E35 hatası da E01 hatası gibi gaz kontrolü yapılması gereken bir arızadır. Aynı adımları izleyerek Arçelik kombi arızasını gidermeye çalışın. Sorunu çözemiyorsanız size en yakın Arçelik servislerine ulaşın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – Kombi Petekleri Isıtmıyor

En yaygın Arçelik kombi arızalarından biri de peteklere ısı gelmemesidir. Kombi petekleri ısıtmıyorsa ilk olarak cihazın kış konumunda, su basıncının da 1,5 – 2 seviyesinde olup olmadığını kontrol edin. Eğer hala daha Arçelik kombi arızasını gideremediyseniz Arçelik servisine ulaşın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – Kombi Sıcak Su Vermiyor

Arçelik kombi hata kodlarından bir diğeri de sıcak suyun gelmemesidir. Eğer banyo veya mutfağa sıcak su gelmiyorsa kombinizin üzerindeki musluk sembolü olan düğmeyi sağa doğru çevirin ve sıcak su derecesini ayarlayın. Yaz/kış konumunun doğru olup olmadığını kontrol edin. Hala kombi suyu ısıtmıyorsa en yakın Arçelik servisini arayın. 

Arçelik Kombi Arıza Kodları – Kombi Çalışmıyor

Arçelik kombi arızalarından biri de cihazından aniden çalışmayı durdurmasıdır. Elektrik kaynaklı herhangi bir sorun yoksa su basıncı kontrolü yapın. 1 seviyesinin altında ise su basma işlemi için Arçelik servisinden destek alın. Cihaz üzerinden yaz/kış konumu, su/petek ısıtma seviyesini ayarladıktan sonra da kombi çalışmıyorsa hiçbir müdahalede bulunmadan en yakın Arçelik kombi servisinden destek alın.

Arçelik Kombi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kombinizin ön kısmında ekranın hemen altında, üzerinde "Reset" (sıfırlama) yazan bir tuş bulunur. Kombiniz açıkken bu tuşa parmağınızı basıp çektiğinizde sorun düzelecektir. Yaşadığınız Arçelik kombi arızaları için resetleme işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak Arçelik kombi arızasının devam ettiğini gördüğünüz takdirde profesyonel desteğe başvurun ve bilinçsiz bir müdahale ile tehlikeli sonuçlar yaratmayın. 

Arçelik Kombi Servisi mi Arıyorsunuz? Dikkatli Olun!

Yukarıda listelediğimiz Arçelik kombi arıza kodlarından biriyle karşılaştığınız için Arçelik servisi arayışına girmiş olabilirsiniz. Ancak öncelikle servis seçerken dikkatli olun. İnternette kombi konusunda uzman olmayan teknisyenlerden oluşan pek çok kombi servisi var. İlk tercihinizi her zaman bireysel kombi tamiri yapan kişilerden değil, Arçelik servislerinden yana kullanın.

Böylelikle yaşadığınız sorunlarda karşınızda bir muhatap bulabilir, fatura ve garanti alabilirsiniz. Arçelik kombi servisinden aldığınız hizmetle kalıcı çözümlere ulaşacağınızı bilir ve rahat edersiniz. Ancak bir kerelik hizmet aldığınız kombi tamircilerinin nasıl onarım yaptığını, nasıl parçalar kullandığını bilemezsiniz. 

Şimdi son olarak kombi bakımı ile ilgili bir hatırlatma yapalım. Yılda 1 kez periyodik olarak kombi bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin. Size en yakın Arçelik servisinden kombi bakımı hizmeti aldığınızda, kombinizin sağlığınızı riske atacak herhangi bir arızası bulunmadığından emin olursunuz. Ve gönül rahatlığıyla kullanımınızı sürdürürsünüz. Aynı şekilde kombi bakımı yaptırdığınızda kışın ortasında aniden beliren Arçelik kombi arızalarından da kurtulursunuz.

Arçelik kombi arıza kodlarını ve Arçelik kombi arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36