Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Derin Dondurucu Servisi

Arçelik Derin Dondurucunuz Gıdaları İdeal Isıda Koruyor mu?

Derin dondurucuyu ne için kullanıyorsunuz? Hemen tüketmeyeceğiniz gıdaları korumak için mi yoksa çabuk bozulabilen yiyeceklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için mi? Her iki durumda da amacınız, yiyeceğinizi sağlıklı ve hijyenik bir şekilde saklamak değil mi? O halde Arçelik derin dondurucunuzun bakımını yaptırmalı, oluşan arızaları en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmalısınız. 

Aksi halde yiyecekleriniz çok geçmeden bozulur, küflenir ve sizi sağlığınızdan eder. Bildiğiniz gibi derin dondurucular yalnızca evlerde kullanılmıyor. Pek çok otel, restoran, kafe ve hastane gibi mekanlarda da derin dondurucuların önemi çok fazla. Şimdi dilerseniz Arçelik derin dondurucu arızalarını ve çözümlerini paylaşıp evinizdeki cihazları en iyi hale getirmenizi sağlayalım.

Arçelik Derin Dondurucu Arızaları – Derin Dondurucunuz Bozulmak Üzere mi?

Derin dondurucunuzda balık, tavuk, et ve sebze gibi hassas gıdalar varsa Arçelik dondurucu arızalarını düşünmek bile büyük bir problemdir. Özellikle ticari tip derin donduruculardaki gıdaların bozulması, işletmeler için büyük zararlar yaratabilir. Peki, en sık karşılaşılan Arçelik derin dondurucu arızaları ve çözümleri neler?

  • Arçelik Derin Dondurucu Soğutmuyor: Arçelik derin dondurucu soğutmuyorsa dondurucu sistemi tıkanmış olabilir. Bir diğer ihtimal olarak da kapı contaları gevşemiş veya aşınmış olabilir. Böyle bir durumda sıcak havanın dışarıdan içeriye girmesiyle derin dondurucunun soğutması azalabilir. Sorunun neden kaynaklandığının tam olarak anlaşılabilmesi ve onarım yapılabilmesi için en yakın zamanda Arçelik derin dondurucu servisiyle görüşün.

  • Arçelik Derin Dondurucu Soğutuyor ama Dondurmuyor: Arçelik derin dondurucu servislerine en sık ulaşan arızalardan biri de dondurmama sorunudur. Eğer Arçelik derin dondurucu soğutuyor ama dondurmuyorsa kondenser serpantinlerinin temizlenmesi gerekir. Derin dondurucunun sıcaklık ayarlarının doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak için Arçelik beyaz eşya servisinden destek alın.

  • Arçelik Derin Dondurucu Ses Yapıyor: Derin dondurucuların, kendine özgü sistematik bir sesi vardır. Arçelik derin dondurucunuzdan cızırtı, uğultu veya klik sesi geliyorsa evaporatör fan motoru arızalanmış olabilir. Eğer derin dondurucudan gelen sesler tıslamaya benziyorsa soğutma sıvısı sızıntısı söz konusu olabilir. Daha büyük maliyetli sorunlara yol açmamak için en hızlı şekilde Arçelik derin dondurucu servisine ulaşın.

  • Arçelik Derin Dondurucu Buzlanıyor: Bildiğiniz gibi eski derin dondurucularda buz çözme fonksiyonu yoktu ve çoğunlukla buz kırma işlemi uygulanıyordu. Ancak günümüzde son teknolojiyle üretilen cihazlarda buz çözme özelliği var. Eğer Arçelik dondurucu buz tutuyorsa kapasitesinden fazla yükleme yapmış olabilirsiniz. Aynı şekilde uzun zamandır temizlenmeyen ve bakımı ihmal edilen derin dondurucular da karlanma yapabilir. Sorunun daha iyi anlaşılabilmesi için hemen beyaz eşya teknik servisiyle irtibata geçin.

Arçelik Derin Dondurucu Bakımı Nasıl Yapılır? – Arçelik Servisi

Yiyecekleri uzun zamanlar ilk günkü tazeliğiyle korumakla görevli olan derin dondurucuların bakımı, gıdaları en hijyenik koşullarda saklayabilmeleri açısından önemlidir. Ayrıca periyodik bakımda fark edilen küçük arızalar, ilerleyen dönemlerde oluşabilecek maliyetli masrafların önlenmesi açısından da gereklidir. Özellikle ticari derin dondurucu arızalarının hem çözümü zordur hem de onarım maliyetleri oldukça yüksektir. Peki, derin dondurucu bakımı nasıl yapılır?

  • Termostat Kontrolü: Arçelik derin dondurucu arızaları ile karşılaşmak istemiyorsanız cihazın termostatını düzenli olarak kontrol etmeniz ve doğru sıcaklığı korumanız gerekir. -18 dereceyi ideal ısı olarak kabul edebilirsiniz. Eğer manuel olarak ısı ayarı yapmanıza rağmen derin dondurucuda ısı artışı veya düşüşü oluyorsa en yakın Arçelik derin dondurucu servisini arayabilirsiniz. 

  • Conta Kontrolü: Arçelik derin dondurucu servislerine ulaşan arıza taleplerinin çoğu, contanın aşınmasından kaynaklanıyor. Kullanıma ve zamana bağlı olarak contanın genleşmesi, dışarıdaki sıcak havanın derin dondurucu içine dolmasına neden olarak ısı dengesizliği yaratıyor ve arızalar baş göstermeye başlıyor. Dolayısıyla Arçelik derin dondurucunuzu ilk günkü performansında kullanmak istiyorsanız contalarınızı kontrol etmeli, yıpranma varsa da Arçelik servisinden değişim talep etmelisiniz.

  • Temizlik: Derin dondurucunuzu yılda en az 2 kez temizlemeniz çok önemlidir. Su ve sabun yardımıyla yapılabilecek temizlik derin dondurucudaki kötü kokuların giderilmesini de sağlar. Bunun için tüm yiyecekleri çıkarın, ünitenin fişini çekin, tüm buzlar eridikten sonra temizliğinizi yapıp kuruyana kadar bekleyin.

*Temizleme işlemleri arasında, yiyecekleri taze ve dondurucuyu kokusuz tutmak için dondurucunun içine açık bir kutu karbonat koyabilirsiniz.*

Evde basit yöntemlerle ve periyodik olarak uygulayabileceğiniz Arçelik derin dondurucu bakımı böyle. Şimdi bir de Arçelik beyaz eşya servisinde uygulanan kapsamlı bakımın avantajlarına göz atalım.

Yılda en az bir kez, Arçelik derin dondurucu servislerinde kondenser serpantinlerindeki ve soğutma fanındaki toz ve kirin temizlenmesi gerekir. Toz ve kir ne kadar uzun süre temizlenmezse derin dondurucu, soğukluğunu korumak için o kadar çok çalışmak ve enerji harcamak zorunda kalır. Bu da elektrik faturalarınızda büyük bir artış demektir. Uygun hava sirkülasyonunu sağlamak için açıkta kalan kondansatör serpantinlerinin düzenli olarak vakumlanması da Arçelik derin dondurucu servisinde yapılan bakım hizmetinin bir diğer avantajıdır. 

Derin Dondurucu Nereye Konmalı? – Uzmana Sorun!

Derin dondurucuların yerleşimi, maksimum düzeyde performans sunabilmeleri açısından çok önemlidir. Derin dondurucuların herhangi bir ısı kaynağına yakın şekilde konumlandırılması, sahip oldukları soğukluğu dağıtmalarına neden olabilir. Serin, düz ve kuru bir alana konan derin dondurucular ise hem enerji tasarrufu sağlar hem de yiyecekleri daha uzun süre taptaze tutar. Güneş alan bir ortam, derin dondurucular için hiç uygun değildir. Her evin konumu, güneş alma açısı ve sıcaklığı farklı olduğu için derin dondurucunuza doğru yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için en doğrusu, Arçelik servisine ulaşıp uzman tavsiyesi almaktır. 

Arçelik Derin Dondurucu Servis Ücreti Ne Kadar?

Arçelik derin dondurucu servis ücreti; montaj, arıza tespiti, onarım, bakım ve yedek parça değişimi işlemlerine göre değişiyor. Ayrıca Arçelik derin dondurucu servisi olarak hizmet veren her firma da farklı fiyat politikaları uygulayabiliyor. Eğer size telefonda veya internet sitesi üzerinden Arçelik derin dondurucu servis ücretini bildiren bir firma varsa onların güvenilirliğinden şüphe etmeniz gerekir. 

Çünkü cihazınızın sorunu tespit edilmeden ve yedek parça ihtiyacı olup olmadığı anlaşılmadan Arçelik derin dondurucu servis ücreti verilmesi doğru değildir. İşinde uzman olan bir Arçelik servisi öncelikli olarak müşterisinin şikayetlerini dinler, ardından derin dondurucuyu kontrol ederek onarımla ilgili açıklamalar yapar. Bu doğrultuda ise bir fiyat bildirir. Eğer doğru bir firmadan profesyonel destek almak istiyorsanız Arçelik derin dondurucu servis ücretini araştırmadan önce güvenilir bir firma bulmanız daha doğru olur!

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36