Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Elektronik Servisine mi İhtiyacınız Var? Mutlaka İyi Bir Servisle Anlaşın!

Elektronik Tamir Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektronik eşyalarınızı güvenilir bir servise emanet etmek istemeniz çok normal. Günümüzde elektronik cihazların fiyatları çok yüksek olduğu için işinde uzman olmayan bir elektronik servisinin eşyalara daha çok zarar verme riski her zaman kafa kurcalar. Peki ama iyi bir elektronik servisini bulmak için ne yapacaksınız?

Aslında elektronik servisi deyince pek çoğumuz kurulum, montaj veya onarım ihtiyacı oluşan eşya olarak genellikle televizyonları anlıyoruz. TV servisi olarak hizmet veren işletmeler, LCD, LED, QLED, UHD ve smart TV gibi pek çok cihaz için kapsamlı bir hizmet sunabiliyor. Peki hem kapsamlı hem de iyi bir hizmet almak mümkün mü? Elbette!

Elektronik Tamir Servisinde Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Elektronik tamir servislerinde kullanıcı veya üretim kaynaklı televizyon arızasına çözüm bulunuyor, kurulum yapılıyor ve bakım desteği sunuluyor. Tek bir marka özelinde değil de farklı markaların televizyonlarına ve elektrik ürünlerine de hizmet veriliyor. Dilerseniz şimdi TV servislerine en çok ulaşan arızalara ve çözümlerine değinelim:

  • Televizyonumun LED’i Bozuldu: Televizyonunuzun LED’i bozulduysa elektronik tamir servisini arayıp parça değişimi talep etmeniz gerekiyor. LED’ler marka ve modele uyumlu olarak değiştiriliyor. 

  • Televizyonda Ses Görüntü Uyuşmazlığı: Televizyon keyfini bölen en rahatsız edici durumlardan birinin ağız hareketleri ile sesin uyuşmazlığı olduğunu bilirsiniz. Ya ses geriden gelir ya da görüntü. Bu televizyon arızasının çözümü için sesin senkronize edilmesi gerekir. Eğer şu an böyle bir arıza yaşıyorsanız konforunuzun bozulmaması için en kısa zamanda bir elektronik servisinden destek almanızı önerebiliriz.

  • Televizyon Piksel Sorunu: Televizyon servisine en sık ulaşan arızalardan biri de piksel hatasıdır. Eğer izlediğiniz dizi veya film, küçük küçük karelerle parçalanıyorsa sinyalinizin zayıf olduğunu anlayabilirsiniz. Bu TV arızasını gidermek için uydu sağlayıcınızı ve TV kablolarını kontrol etmeniz gerekir.

  • Televizyonda Çizgi Oluşması: Televizyonda çizgi var ne yapmalıyım diyorsanız ilk olarak çizginin kozmetik olarak mı yoksa yayında mı olduğunu anlayın. Eğer ekranınızda çatlama veya çizilme varsa televizyonda çizgi oluşması normaldir. Bu durumda bir elektronik tamir servisine başvurup panelinizi değiştirmeniz gerekir. Kullanıcı kaynaklı bir hata olduğu için garanti kapsamında değerlendirilmeyen ekran değişimi için yetkili servisin verdiği günü beklemenize de gerek yok. Güvenilirliğinden emin olduğunuz herhangi bir elektronik cihaz tamiri merkezinden de destek alabilirsiniz. 

  • Televizyon Ekran Kararması: Genellikle LED TV’lerde karşılaşılan bir sorun olan televizyon kararması, elektrik kaynaklı olabileceği gibi hasarlı bir parçadan da kaynaklanabilir. Tehlikeli bir durum yaratmamak adına kontrollü bir şekilde televizyonun fişini çektikten sonra en yakın elektronik tamircisine ulaşmanız gerekir. 

TV Servisi Duvara Montaj Yapar mı? – Elektronik Tamircisi En Yakın

Televizyonları ünite üzerinde veya duvara montajlı halde kullanabiliyoruz. Bu noktada karar, tamamen zevkinize, kullanım alanınıza ve dekorasyonunuza kalıyor. Elbette şu anda ünite üzerinde kullandığınız bir televizyonu, fikir değiştirip duvara monte ettirmek isteyebilirsiniz. Bu zor bir işlem değil. TV servisi duvara montaj yapmak için yalnızca birkaç delik açıyor ve dakikalar içerisinde montajı bitiriyor. Eğer televizyonunuzu duvarda kullanmaya karar verdiyseniz iyi bir elektronik servisiyle görüşebilirsiniz.

Kırık TV Ekran Tamiri Mümkün mü? - Elektronik Tamircisi En Yakın

Televizyonların ne kadar pahalı olduğunu her birimiz çok iyi biliyoruz. Kimi zaman bir kaza sonucu televizyon ekranında kırılmalar meydana gelebiliyor. Haklı olarak da yeni bir televizyon almak için bütçe ayırmak istemeyenler, TV servisine ulaşıyor. Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor. Elektronik cihaz tamirinde ekran kırılması, en istenmeyen durumlardan biri çünkü direkt olarak ekranın değişmesi gerekiyor. TV ekran değişim ücretleri, televizyonun boyutuna, markasına ve yeni ekranın orijinalliğine göre değişebiliyor. Ortalama olarak söylemek gerekirse kırık ekranı olan TV tamiri için 3500 ila 8000 TL aralığında bir para ayırmanız gerekebiliyor.

Televizyon Bakımı Olur mu?

“Televizyonun nasıl bir bakıma ihtiyacı olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Evet, belki televizyonlar bir kombi veya klima değil fakat onların da bakıma ihtiyaçları var. Ancak bu kez, temizlik ve bakım fiziksel olarak yapılmıyor. Televizyon bakımı genellikle yazılım üzerinden yapılıyor; bu esnada mevcut televizyon arızaları ve çözümleri görünüyor, gerek varsa güncellemeler yapılıyor. Mutlaka bir televizyon servisi tarafından yapılması gereken bu işlemin sonucunda da daha iyi performans gösteren, görüntü ve sesin mükemmel bir uyum içinde olduğu televizyonlar teslim ediliyor. 

Bu TV servis ücreti için ödeyeceğiniz rakam, televizyonunuzun markasına göre değişiyor. Yani eğer Arçelik televizyon bakımına ihtiyaç duyuyorsanız TV servis ücreti Arçelik tarafından belirleniyor. 

[widget-135]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36