Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Ocak Arıza Kodları ve Çözümleri – Dikkat Tehlikeli Bir Arıza ile Karşılaşmış Olabilirsiniz!

Arçelik Ocak Arızaları – Ne Zaman Arçelik Servisine Haber Vermelisiniz?

Bildiğiniz gibi Arçelik hem ankastre hem de set üstü ocak üretiyor. Aynı şekilde eskiden kullandığımız tüplü ocaklara alternatif olarak günümüzde de elektrikli ocaklar tercih ediliyor. Arçelik ocak arıza kodları hemen hemen her model için geçerli. 

Yalnız Arçelik elektrikli ocak arıza kodlarını sıralamadan önce sizleri bir konuda uyarmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi ocaklar, gaz ve elektrik kombinasyonuyla çalışan cihazlardır. Dolayısıyla konunun uzmanı olmayan hiç kimsenin Arçelik ocak arızalarına müdahale etmemesi gerekir. Aksi durumda tehlikeli sonuçlara neden olunabilir. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Arızalarını İhmal Etmeyin!

Arçelik ocak arızaları, ocağın işlevini etkilemediği müddetçe tamir yapmayı düşünmeyenleriniz olabilir. Ancak Arçelik ocak arıza kodlarına zamanında müdahale edilmezse sandığınızdan çok daha maliyetli ve riskli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden Arçelik elektrik ocak arıza kodları belirir belirmez bir uzmandan destek almak çok önemlidir. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Çalışmıyor

Arçelik ocak çalışmıyorsa ve doğal gazın açık olduğundan eminseniz ocak gözlerinin üstündeki şapkalar yerine tam oturmamış olabilir. Eğer ocağınıza gaz gelmiyorsa doğal gaz sağlayıcınızla, sorunun ocağınızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız da Arçelik ocak servisiyle görüşün. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Çakmağı Çalışmıyor

Arçelik ocak arıza kodlarından en önemlisi, çakmakların devre dışı kalmasıdır. Bu durumda çakmakların yerine tam oturup oturmadığını kontrol edin. Yine de çakma sesi (çıt çıt) duyulmuyorsa Arçelik ocak arıza kodları için servisinizle görüşün. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Çalışırken Kapanıyor

Ocağın çalışırken birden durması, en sık karşılaşılan Arçelik elektrikli ocak arıza kodlarından biridir. Aşırı ısı koruması devreye girmiş ya da dokunmatik kontrol panelinin üzerini bir nesne kapatmış demektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra da Arçelik ocak arızaları devam ederse Arçelik servisine ulaşın. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Çakmağı Sürekli Çakıyor

Arçelik ocak sürekli çakmak çakıyorsa muhtemelen temizlik yaparken yemek pişirirken bir taşma sonucunda ocağın çakmaklarına ve gözlerine sıvı kaçmış demektir. Süt, çay ve su gibi sıvıların taşmasından sonra sık sık karşılaşılan Arçelik ocak hata kodlarından biridir. Sorunun çözümü için ocağın fişini çekip saç kurutma makinesi yardımıyla gözleri ve çakmak bölgesini kurutun. Arçelik elektrikli ocak arıza kodlarının devam ettiğini fark ederseniz size en yakın Arçelik ocak servisine ulaşın. 

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocak Çok Yanıyor

Ocağın gözü harlı ateşle yanıyorsa ve bu durum size normalden farklı geliyorsa ocağı derhal kapalı konuma getirin ve hiçbir müdahalede bulunmadan Arçelik servislerini arayın.

Arçelik Ocak Arıza Kodları – Ocağın Ateşleme Düğmesi Dönmüyor

Çakmak düğmesi dönmüyor ve Arçelik elektrikli ocak açılmıyorsa muhtemelen temizlik sırasında düğme yerine tam olarak oturtulmamış demektir. Ocağa bağlı olan demir parçasının, düğmenin içine denk gelecek şekilde yerine yerleştirerek takıp, döndürmeyi deneyin. Sorun devam ederse Arçelik servisi ile görüşün.

Arçelik Ocak Arızaları - Arçelik Ocağın Camı Kırıldı

Arçelik ocak camı kırıldı ise Arçelik servisine ulaşın, %100 orijinal ve garantili parça değişimi yaptırın. Yan sanayi parça tedarik eden ocak tamircilerinden veya servislerden hizmet almayın.

Arçelik Ocak Arızaları Tehlikeli Olabilir! İhmale Gelmez!

Arçelik ocak arıza kodları, ocağınızın çalışmasına engel olmuyor diye kullanımı sürdürmeyin! Arçelik ocak arızaları zamanında çözülmezse gittikçe ilerleyerek ciddi sorunlara yol açar. Hem daha maliyetli arızalarla uğraşmak durumunda kalır hem de ailenizin sağlığını ve güvenliğini riske atarsınız. 

Eğer bu aralar sık sık Arçelik elektrikli ocak arıza kodlarının belirdiğini görüyorsanız muhtemelen ocak bakımını ihmal ediyorsunuzdur. Tıpkı klima ve kombi gibi ocaklar da tehlikeli cihazlar olduğundan dolayı bakıma ihtiyaç duyar. Peki siz en son ne zaman Arçelik ocak servisinden bakım hizmeti aldınız?

Arçelik ocak arıza kodlarını ve Arçelik ocak arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36