Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Kombi Servisi

Bakım Yaptırılmayan Kombiler Tehlike Saçıyor!

Kombiler, bakımları düzenli şekilde yaptırılırsa 20 yıla yakın süre dayanıklılığını korur. Bakımları ihmal edilen kombiler ise sık sık arızalanır ve 5-7 yıl aralığında değişime ihtiyaç duyar. Elbette Arçelik kombi bakımı yalnızca kullanım ömrü açısından önemli değil. Bildiğiniz gibi kombiler gazla çalışan sistemlerdir. Doğal olarak uzun yıllar bakımsız bırakılması, tehlikeli sorunlara yol açabilmektedir.

Elbette Arçelik kombi bakımının gelişigüzel bir serviste yaptırılmaması gerekiyor. Kombi bakımının tüm aşamalarının emniyetli bir şekilde yürütülebilmesi için mutlaka profesyonel bir Arçelik kombi servisinden destek almanız gerekiyor. Gaz, elektrik ve kombi konusunda uzman olmayan bir servisten destek almak, sadece para kaybetmenize neden olur. Bu yüzden Arçelik kombi bakımı için önceliğiniz asla ucuz Arçelik servisi bulmak olmasın, aksi halde hayatınız söz konusu olabilir!

Arçelik Kombi Servislerinde Bakım Yaptırılmazsa Ne Olur?

Kullanıcılara Arçelik kombi bakımının ne kadar önemli olduğu aktarıldığında çoğu zaman dönüş alınamaz. Fakat Arçelik kombi servisinden bakım hizmeti alınmadığında oluşabilecek durumların belirtilmesi, bu tehlikenin fark edilmesinde daha etkili olur. Şimdi sizler için hem ev hem de iş yerlerindeki kombilerin bakımsız bırakılmasının etkilerinden bahsedeceğiz:

 • Arçelik kombi servislerinden bakım hizmeti almadığınızda yıllık yakıt maliyetiniz %35-40 aralığında daha fazla olur. Bu da; 500 TL’lik bir doğal gaz faturasının 675-700 TL civarında gelmesi demektir. 

 • Arçelik kombi bakımı yaptırılmadığında cihaz, karbon monoksit yayabilir; bu da ölümcül veya kalıcı hasara neden olabilir.

 • Kombi bakımı yapılmadığında olası bir arıza önceden fark edilemez, sorun büyüyüp onarım maliyeti arttığında fark edilerek bütçenizi zorlar. 

 • Kışa girmeden önce Arçelik kombi bakımı yaptırmadığınızda en soğuk günlerden birinde kombinizin aniden arızalanması sonucu mağdur olursunuz.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Arçelik kombi servislerinin tamamı; yılda en az 1, ideal olarak da 2 kez kombi bakımı yaptırmanızı öneriyor. Kombi bakımının genellikle kış gelmeden yapılması, geç kalındıysa da kışın henüz başlarındayken yapılması daha doğru olur. 

Arçelik Kombi Servisleri Bakım Hizmetine Neleri Dahil Eder?

Arçelik kombi arızalarını önlemek ve enerji tasarrufu yapmak için kombi bakımının ne kadar önemli olduğuna değindik. Şimdi de kombi bakımı hizmeti kapsamında sunulan işlemleri görelim:

 • Kazan ısı eşanjörü temizlenir.

 • Yağ yakıcı temizlenir.

 • Kombi kazanının aşınma ve yıpranma durumu incelenir. (Eğer 10 yıldan fazla bir süredir kullandığınız bir kombiniz varsa bu işlem, maliyetli Arçelik kombi arızaları ile karşılaşmanızı önler.)

 • Gerekli durumlarda kombi nozülü ve filtresi yenilenir.

 • Yağ tankının durumu kontrol edilir. 

 • Isıtma testi yapılır.

Arçelik Kombi Garanti Süresi Doldu Yine de Hizmet Alabilir miyim?

Arçelik kombi servisleri, kombiler için 3 yıl garanti sunar. 3 yıllık süreye ilave olarak ek garanti satın almadıysanız 3. yılın sonunda kombiniz garanti dışı kalır. Arçelik kombi garanti süresi dolduysa yine de Arçelik servislerinden hizmet alabilirsiniz. Fakat yaşadığınız Arçelik kombi arızaları için ücret ödemek durumunda kalırsınız. Ayrıca halihazırda garantisi bulunmayan 2. el Arçelik kombi satın aldığınızda da Arçelik kombi servisinden montaj, onarım, bakım, arıza tespiti ve yedek parça değişimi hizmeti alabilirsiniz. 

En Sık Karşılaşılan Arçelik Kombi Arızaları – Kombinizin Ömrü Dolmasın!

Arçelik kombinizin ekranında beliren arıza kodları, arızanın türü ve kaynağıyla ilgili bilgiler verir. Eğer kombinizin performansında herhangi bir düşüş yaşıyorsanız Arçelik kombi arıza kodlarını inceleyip servisinize ön bilgi verebilirsiniz. İşte, Arçelik kombi arıza kodları:

E01 Arızası Başarısız Ateşleme Sorunu: Gaz girişleri kontrol edilmelidir. Sorunun kaynağı; elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu veya gaz valfi olabilir. En kısa sürede Arçelik kombi servisi çağrılmalıdır.

E02-F02 Arızası Hatalı Alev Oluşum Sorunu: Kombi resetleme işlemi yapılmalıdır. Sorun devam ederse elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Çözüm için Arçelik kombi servislerine ulaşılmalıdır.

E03 Arızası Aşırı Isınma Problemi: Kombide aşırı derecede ısınma problemi görülmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan kaynaklı olarak kombiyi bloke etmiştir. Ana eşanjörde tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanmaya devirdaim pompasında sıkışma olabilir. İlk olarak kombi basıncı kontrol edilmelidir. Basınç düşük ise Arçelik kombi servisi kontrolünde kombiye su basılmalıdır.

E04-E05-E06-F23 Arızası Prosestat Problemi: Hermetik kombilerde bulunan prosestat arızalandığında kombide hava akış yani atık gaz sistem sorunu yaşanır. Bu arızanın giderilmesi için mutlaka Arçelik kombi servisi çağrılmalıdır.

E08-E82 Arızası İyonizasyon Problemi: Arçelik kombi arıza kodlarından biri olan iyonizasyon probleminin görülmesi; elektronik kart, gaz grubu ve iyonizayson elektrodunda sorunlar bulunduğunu gösterir. Önemli ve hızlıca çözülmesi gereken bir arızadır. En kısa süre içerisinde Arçelik kombi servisinden destek alınmalıdır.

E09 Arızası Gaz Valfi Geri Besleme Problemi: E09 arızası alıyorsanız kombiniz ateşleme işlemini yapamıyor demektir. Sorunun kaynağı gaz valfi ya da elektronik kart olabilir. Kombinizin eski performansına dönmesi için Arçelik kombi servisi çağırabilirsiniz.

E12-E21-F25 Arızası Elektronik Kart Problemi: Elektronik kartlar, kombilerin beynidir. Eğer ekranınızda E12, E21 veya F25 arıza kodu beliriyorsa kombinizin komut aldığı elektronik kartta bir arıza var demektir. Arçelik kombi parça değişimi ve Arçelik kombi onarımı için en yakın Arçelik servisine ulaşmanız gerekir.

F22 Arızası Düşük Voltaj Problemi: Değişken voltajlar, elektronik kartta hasara neden olmuş olabilir. Tehlikeli bir durum yaşamamak adına kombiyi emniyetli bir şekilde kapalı konuma getirip Arçelik kombi servisini aramanız önerilir. 

F31 Arızası Merkezi Isıtma Sensör Problemi: Kaloriferin su sıcaklığını ölçen sensör arızalandığında F31 arızası ile karşılaşılır. Bu sorunun kaynağı; kablolar veya borular olabilir. Çözüm için Arçelik kombis servislerinden destek alınması gerekir.

Arçelik kombi arıza kodlarından sonra şimdi de en sık karşılaşılan arızalara göz atalım:

 • Arçelik Kombi Sıcak Su Gelmiyorsa: Kombiden sıcak su gelmiyorsa sıcak su sensöründen kaynaklı bir arıza meydana gelmiş olabilir. İlk olarak kombinin su basınç ayarlarını ve su kanallarını kontrol edin. Diğer ihtimaller de; ana kart, akış şalteri ve akış türbünü arızası olabilir. Sorunun tam olarak anlaşılabilmesi ve çözüm bulunabilmesi için Arçelik kombi servisine ulaşın.

 • Arçelik Kombi Su Basıncı Düşüyor: Kombinizin su basıncı sürekli olarak düşüyorsa eşanjörde bir hasar oluşmuş olabilir. Aynı şekilde tesisat sistemindeki ufak bir arıza dahi su sızıntısına sebep olup su basıncını düşürebilir. Kombinizin performansının düşmemesi için Arçelik kombi servisine ulaşmanız önerilir.

 • Arçelik Kombi Sürekli Çalışıyor: Eğer kombiniz sürekli çalışıyorsa ısı ölçerde bir arıza oluşmuş olabilir. Ayrıca ana kartı yanan ve devirdaim pompası arızalanan kombiler de sürekli olarak çalışmaktadır. Sorun devam ederse Arçelik kombi servisinden destek alabilirsiniz.

Arçelik Kombi Bakım Ücreti – 150 TL’den Başlayan Fiyatlarla Size En Yakın Arçelik Servisinden Hizmet Alın!

Arçelik kombi bakım ücreti firmadan firmaya göre değişiklik gösterir. Eğer aklınızda en ucuz Arçelik kombi servisini bulup bakım yaptırmak varsa bu fikirden hemen vazgeçmenizi öneririz. Çünkü kombiler, hem bakım hem onarım hem de montajda mutlaka uzman kişilere emanet edilmelidir. Gaz, elektronik ve kombi konusunda uzman olmayan kişilerin müdahale etmesi, kombilerin çeşitli tehlikelere yol açmasına neden olabilir.

Bu yüzden önceliğiniz daima en iyi Arçelik kombi servisinden hizmet almak olmalıdır. Kombiye göre değişmekle birlikte 150 TL’lik bakım ücretiyle Arçelik kombi servis ücretini ödeyerek ürününüzü en iyi duruma getirebilmeniz mümkün. Yılda 300 TL ödemek, bütçenizi zorlamaz ve bu küçük tutar size, gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz emniyetli bir kombinin rahatlığını veremez.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36