Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi

Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri İçin Teknik Servis Desteği Alın!

Bulaşık makineleri, her evin olmazsa olmazıdır. Özellikle kalabalık aileler için bulaşık makinesinin arızalanması, en istenmeyecek durumlardan biridir. Eğer siz de Arçelik çamaşır makinesi arızalarından dolayı eski zamanlardaki gibi bulaşıklarınızı elde yıkıyor, saatlerce ayakta durarak soğuk suyun altında ellerinizi yıpratıyorsanız Arçelik çamaşır makinesi servisine ulaşma zamanınız çoktan geldi demektir.

Yıkama fonksiyonunu kaybetmediği için önemsenmeyen Arçelik bulaşık makinesi arızaları, daha büyük maliyetli sorunlara yol açtığında sizi oldukça zor bir durumda bırakabilir. Bu yüzden Arçelik bulaşık makinesi arızalarını fark ettiğiniz ilk andan itibaren tamir ettirmek, çok daha doğru bir adımdır. Elbette en iyisi, Arçelik bulaşık makinesi servislerinden düzenli olarak bakım desteği almak ve olası arızaların önüne geçmek… 

Arçelik Bulaşık Makinesi Servislerinde Arıza Tespiti Yapılıyor mu?

Hem Arçelik yetkili servisleri hem de özel servisler, kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda incelemelerini yaparak öncelikli olarak arızayı tespit eder. Son teknoloji cihazlarla arızanın kaynağı belirlendikten sonra kullanıcıları arızayla ilgili bilgilendirir ve ihtiyaç varsa parça değişimi yapar. Arıza tespiti yaptıktan sonra bulaşık makinesinin onarımı için bir fiyat sunar. 

Arçelik Beyaz Eşya Servisinde Yapılan Onarımlar Garantili mi?

Eğer Arçelik çamaşır makinesi servislerini araştırdıysanız muhtemelen pek çok firmayla karşılaşmışsınızdır. İçlerinden güvenilir olanları elbette yaptıkları için garanti sunar fakat güvenilir, yetkili ve uzman olmayan Arçelik bulaşık makinesi servisleri, onarım garantisi sunmaz. Eğer paranızı boş yere harcamak istemiyorsanız işinin ehli kişilerden destek almanızı öneririz. Karşınıza çıkan her Arçelik beyaz eşya teknik servisinin güvenilir olmadığını unutmayın.

En Yaygın Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları – Bu Problemleri Yaşıyorsanız Dikkatli Olun!

Arçelik bulaşık makinesi servislerine gerek kullanıma bağlı olarak oluşan gerekse teknik özelliklerden kaynaklanan pek çok arıza için hizmet verir. Bulaşık makineleri, elektrik ve su kombinasyonuyla çalıştığı için bir arıza durumunda bilinçsizce müdahale etmek ya da arızaya rağmen kullanımı sürdürmek, oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Dolayısıyla Arçelik bulaşık makinesi arızaları için vakit geçirmeden Arçelik servisine ulaşmanız gerekir. Şimdi en sık karşılaşılan problemlere ve çözümlerine değinelim.

 • Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor: Bulaşık makinesi su almama sorunu, genellikle su giriş valfinden kaynaklanır. Valf yeterli su basıncı veya güce sahip değilse doğru çalışmaz, bu yüzden değiştirilmesi ya da onarılması gerekir. Arçelik bulaşık makinesi arızaları ile ilgili bir diğer ihtimal de şamandıranın arızalanmasıdır. Yiyecek atıklarının şamandırayı engellemesi, bulaşık makinesi su almama sorununu yaşamanıza neden olabilir. Her iki durumda da Arçelik bulaşık makinesi servisinden destek almanız gerekir. 

 • Arçelik Bulaşık Makinesi Su Sızdırıyor: Arçelik bulaşık makinesi su sızdırıyorsa bu hem aileniz hem de eviniz için riskli bir durum demektir. Fark etmediğiniz su sızıntısına basarak kayıp düşebilir veya elektrik kontağına neden olabilirsiniz. Bu yüzden hızlı bir şekilde Arçelik servisine ulaşıp onarım talebinde bulunmanız gerekir. Arçelik çamaşır makinesi su sızdırma sorunu; muhtemelen bulaşık makinesinin kapak contasından kaynaklanıyordur. Eğer Arçelik bulaşık makinesinin lastiğinde bir hasar veya gevşeme gözlemliyorsanız parça değişimi için Arçelik beyaz eşya servisini arayabilirsiniz. 

 • Arçelik Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor: Arçelik bulaşık makinesi bardakları ve tabakları kirli veya buğulu bırakıyorsa filtreleriniz yemek artıklarıyla tıkanmış olabilir. Bulaşık makinesinin tabanında gözlemlediğiniz kirlerden çok daha fazlası, filtrelerin içinde bulunur. Arçelik bulaşık makinesi servisinden düzenli olarak bakım yaptırmadığınızda yemek artıkları ve kirler filtreleri tıkayarak makinenin yıkama performansını düşürür. Günlük bakım için bulaşık makinesi temizleyici ürünler yeterli olsa da detaylı temizlikte yetersiz kalır. Eğer daha önce hiç Arçelik servisinden bakım hizmeti almadıysanız hemen şimdi bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 • Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışmıyor: Arçelik bulaşık makinesinin çalışmaması, güç kaynağıyla ilgili bir sorundan dolayı oluşmuş olabilir. Arçelik bulaşık makinesi arızalarının elektrik kaynaklı olup olmadığını anlamak için bulaşık makinenizi farklı bir prizde çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun aynıysa motorunuz arızalanmış olabilir. Arçelik bulaşık makinesi motor arızası nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız bu noktada sizlere makinenize müdahale etmemenizi öneririz. Çünkü motor arızası hem önemli hem de tehlikeli bir sorundur. En kısa süre içerisinde Arçelik beyaz eşya servisine başvurmanız daha doğru olur. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Hata Kodları – Makineniz Size Ne Anlatıyor?

Bulaşık makineleri mevcut sorunlar için teknik ipuçları verecek diye bir şey yok. Çoğu zaman yıkama devam etse de ya da makineniz çalışsa da hala bir arıza varlığını sürdürüyor olabilir. İşte bu gibi durumda Arçelik bulaşık makinesi hata kodları ekranda belirerek sizlere tamire ihtiyaç duyduklarını anlatır. Şimdi sizlere en sık karşılan Arçelik bulaşık makinesi hata kodlarını sıralayacağız; yaşadığınız sorunu Arçelik beyaz eşya teknik servisine bu yönlendirmeyle aktarabilirsiniz. İşte, Arçelik bulaşık makinesi hata kodları: 

 • E-01 - Şasi Taşma: Cihazın altına su geliyor. / Tahliye hortumunda su kaçağı var.

 • E-02 - Su Hatası: Şebeke suyu kesik. / Vana kapalı.

 • E-03 - Isıtıcı Hatası: Elektronik kart arızalı. / Cihaz suyu ısıtamıyor, ısıtıcıya giden kablolarda sorun var.

 • E-04 - Kirlilik Sensörü Hatası: Elektronik kart, kirlilik sensörünü görmüyor.

 • E-05 - üç Yollu Vana Hatası: Üç yollu vana motoru arızalı. / Kart arızalı.

 • E-06 - NTC Hatası: NTC kablolarında kısa devre oldu ya da hasar var.

 • E-07 - Sürekli Su Alma Hatası: Su giriş vanası ya da elektronik kart arızalı.

 • E-08 - EEPROM Hatası: Elektronik kart hatalı.

 • E-09 - Haberleşme Hatası: Kablolardan birinde kopukluk/hasar var. / Elektronik kart arızalı.

Karşılaştığınız tüm bu Arçelik bulaşık makinesi arızaları için beyaz eşya servisinden destek almanız gerekir. Bu şekilde kullanımı sürdürmeden, güvenli bir şekilde bulaşık makinenizin fişini çekip Arçelik beyaz eşya servisi telefonunu arayın. 

Arçelik Bulaşık Makinesi Servis Ücreti Kaç TL?

Arçelik bulaşık makinesi servis ücreti; bakım, arıza tespiti, onarım, montaj ve parça değişimi gibi taleplerinize göre değişiklik gösterir. Aynı şekilde Arçelik beyaz eşya servisi olarak hizmet veren firmalar da birbirinden farklı servis ücretleri belirleyebilir. Bu noktada, Arçelik bulaşık makinesi servis ücretinin en düşük olduğu firmalara başvurmak yerine güvenilir, kaliteli hizmet veren, garanti sunan ve müşterilerini memnun eden firmalara yönelmenizi öneririz. 

Beyaz eşyaların ne kadar pahalı olduğunu biliyorsunuz. Sık sık bir arıza yaşamak istemiyorsanız ya da yeni bir bulaşık makinesine ayıracak bütçeniz yoksa makinenize en iyi şekilde bakmanız gerekir. Bunun ilk adımı da makinenizi güvenilir ve işinin uzmanı kişilere emanet etmektir. Elektronik cihazlara profesyonel kişilerin müdahale etmesi, daha sonrasında tehlikeli bir durum yaşamamanız açısından çok önemlidir. 

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36