Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Klima Arıza Kodları – Yazın Ortasında Klimasız Kalmayın!

Arçelik Klima Arıza İşaretleri – Klimanızın Sinyallerine Kulak Verin!

Arçelik klima arıza kodları ile ilgili bilgi vermeden önce Arçelik klima arızalarının nedenlerinden bahsetmek istiyoruz. Arçelik klima servislerine ulaşan arızaların çoğunun nedeni bakımsızlık. Bildiğiniz gibi doktorlar, bilinçli klima kullanımı için yılda 1 kez bakım yaptırılması gerektiğini söylüyor. Tabii bu işin sağlık kısmı.

Maddi kısmını ele alacak olursak da klima bakımı yaptırdığınızda Arçelik klima arızalarını önceden fark etme ve hızlıca önlem alma fırsatınız oluyor. Bu sayede yüksek maliyetli Arçelik klima arızalarından kurtuluyorsunuz. Şimdi bir de en sık karşılaşılan Arçelik klima arıza işaretlerine ve çözümlerine bakalım.

Arçelik Klima Hata Kodları – Hangi Durumda Arçelik Servisine Haber Vermelisiniz?

Klimalar, hem ısınma hem de serinleme amaçlı olarak kullanılabilen cihazlardır. Tabii klimanın dört mevsim kullanılması ve yoğun olarak çalışması da Arçelik klima arızaları ile daha çok karşılaşılmasına neden olur. Buraya şöyle bir parantez açmakta fayda var. Klima bakımı yaptırmayı ihmal etmezseniz ne kadar çok kullanım yaparsanız yapın, cihazından daha çok verim alır ve daha uzun yıllar kullanırsınız. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – E1 Hatası

Arçelik inverter klima arıza işaretlerinden biri olan E1 hatasında sıcaklık sensörü kabloları kopmuş ya da kısa devre yapmıştır. Sorunun çözümü için Arçelik servisine başvurun. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – P4 Hatası

En yaygın Arçelik klima arızalarından bir diğeri de P4 hatasıdır. İç ünite bataryasının sıcaklığı çok düşmüş ya da kompresör koruma özelliği otomatik olarak etkinleşmiştir. Arçelik inverter klima arıza işaretlerinin kalkması ve arızanın giderilmesi için hava filtrelerinin temizlenmesi gerekir. Uzun bir süredir Arçelik klima servisinden bakım hizmeti almadıysanız filtre temizliği için destek talep edebilirsiniz.

Arçelik Klima Arıza Kodları – E10 Hatası

Arçelik klima arıza işaretlerinden E10, kompresörün emme basıncı arızası olduğunu gösterir. Arçelik klima arızalarının çözümü için teknik destek talep edin. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – Klimadan Buhar Çıkıyor

Klimadan buhar çıkması, tehlikeli olabilen Arçelik klima arızalarından biridir. Duman iç üniteden geliyorsa ortamdaki nemin soğutulması nedeniyle normal karşılanır. Dış üniteden geliyorsa ve dumana yanık kokusu eşlik ediyorsa şalteri kapatıp hızlıca Arçelik servisine ulaşmanız gerekir. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – Klima Sesli Çalışıyor

Klimanızı ısıtma konumunda çalıştırıyorsanız oluşan sıcaklık farkından dolayı klimanın plastik yüzeylerinden çıtırtı sesi gelmesi (genleşme) normaldir.

Ancak bunun dışında bir gürültü söz konusu ise Arçelik klima arıza işaretlerinden birini veriyordur. Hemen klimanın fan ayar hızını düşürün. Ekrandaki çubuk sayısı arttıkça hız ayarı yükselecektir. Sorun devam ederse klima sesli çalışma arızası için Arçelik servislerine başvurun. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – Klima Buz Fırlatıyor / Buzlanma Yapıyor

Arçelik inverter klima arıza kodlarından biri de klimanın buzlanma yapmasıdır. Klima fan ayarı yüksek ise ve iç ünitedeki nem miktarı fazlaysa buzlanma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumu önlemek için fan ayar hızını düşük tutmaya dikkat edin. Yine de sorun devam ederse Arçelik klima servisinden randevu alın. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – Klima Kumandası Çalışmıyor

Arçelik klima arızalarından sayılmayan fakat yine de teknik destek gerektiren kumanda sorunu için öncelikle cihazın pil durumunu kontrol etmeniz gerekir. Kumandanın pili yeniyse ve çalışmamayı sürdürüyorsa Kumandayı çalıştırmak için açma kapama düğmesine basın. ‘’ROOM TEMP’’ tuşuna 5 saniye basılı tutun.

Kumandanızın alt kısmında reset düğmesi bulunuyor. Küçük bir boşluk (içeriye doğru kaçmış) şeklinde olan bu düğmeye ucu sivri bir cisim ile (kalem gibi) basıp çekin. Kumandanız resetlenecektir. Tekrardan açma/kapama düğmesine basarak çalıştırmayı deneyin.

Yine de klima kumandasını kullanamıyorsanız Arçelik klima servislerinden yeni bir ürün sipariş verebilirsiniz. 

Arçelik Klima Arıza Kodları – Klima Açılıp Kapanıyor

En sık karşılaşılan Arçelik klima arızalarından biri de klimanın kısa aralıklarla devreye girip çıkmasıdır. Dış ortam sıcaklığı 0° dereceye yaklaştığında dış ünitede buzlanma oluşur. Klima buzu eritmek için kesintili çalışır ve iç ünite göstergesinde sinyal verir. Kontrollerinizi yaptıktan sonra size en yakın Arçelik servisine ulaşabilirsiniz.

Arçelik Klima İşaretleri Neyi İfade Eder?

Arçelik klima kar ve damla işareti, cihazın soğutma modunda olduğunu gösterir. Eğer yaz mevsiminde iseniz bu işaretleri görmeniz normaldir. Arçelik klima yıldız işareti cihazın uyku modunda olduğunu gösterir. Serinliğin sizi rahatsız etmeyecek düzeyde çalıştığını, rahat bir uyku deneyimi yaşayabileceğinizi işaret eder. Güneş işareti klimanın ısıtma modunda çalıştığını gösterir. Kışın kullanılan klima modudur.

Arçelik Klima Servislerine Başvuracakların Dikkatine!

Yukarıda sizler için en sık karşılaşılan Arçelik inverter klima arıza kodlarından ve Arçelik klima arıza işaretlerinden bahsettik. Sizler de muhtemelen klimanızın dijital ekranında bir uyarı aldığınız için bu yazıyı okumaya başladınız. Arçelik klima arızalarının teknik destek gerektirdiğini öğrendiğiniz için de Arçelik servislerini araştıracaksınız. 

Karar verirken çok iyi düşünün. İnternette klima servisi olarak karşınıza çıkacak pek çok firma olacak. Önceliğinizi mutlaka gerçek Arçelik klima servislerine verin. Arçelik servisinden hizmet aldığınızda hem güvenilirlik hem de yapılan onarımlar açısından aklınızda hiçbir soru işareti kalmaz. Arçelik klima arıza kodlarının giderilmesi için yapılan onarımlarda 1 yıl garanti hakkınız bulunur. 

Arçelik klima arıza kodlarını ve Arçelik klima arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36