Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Fırın Arıza Kodları ve Çözümleri

Arçelik Fırınınız Yemeklerinizi Yakıyor Mu? Arçelik Fırın Arızalarını Tek Başınıza Çözmeniz Mümkün mü?

Yemeklerinizin tadını arttıran teknolojisi, kullanım kolaylığı ve zengin program seçenekleri ile evlerinizin vazgeçilmezi olan Arçelik fırınlar da zamanla arızalanabilir ya da düşük performans gösterebilir. Arçelik fırın arıza kodları ile fark edeceğiniz bu arızalar belki de uzun süredir belirti gösteriyor olabilir. Yemeklerinizdeki kokular, fırın ışığının yanmaması, yanan yemekler belli arızaların göstergeleri olarak karşınıza çıkabilir. 

Arçelik fırın arızaları, basit kontroller ya da müdahalelerle düzeltilebilirken bazı arızalar için kesinlikle Arçelik fırın servisi çağırmak gerekecektir. Sayfamızda en çok karşılaşacağınız Arçelik fırın arıza kodları ve Arçelik fırın arızaları var. Uzmanların önerdikleri çözümlere göre hareket edebilir, bireysel müdahale etmektense Arçelik servisinizi çağırabilirsiniz. 

Arçelik Fırın Temel Arıza Kodları – Arçelik Fırınlarda Görülen Arızalar

Arçelik fırın hata kodları ya da Arçelik fırın arıza kodları olarak kullanım kılavuzlarında ve kitapçıklarında belli başlı durumlar yer alıyor. Arçelik fırının çalışmaması, kötü koku yayması, ışığının sönmesi gibi. Bunlar ekranda hata kodu olarak değil kullanım sırasında belirtiler olarak görülüyor. Detaylı bakacak olursak; 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: F02 Hata Kodu

Arçelik fırın hata kodları olarak ekranda F02 kodunu görüyorsanız cihazınız fazla ısıtıyor demektir. Eğer cihaz ekransız bir model ise bunu yiyeceklerin yanmasından kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu durumda Arçelik servisini aramanız en doğrusu olacaktır. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Çalışmıyor

Arçelik fırın arızaları arasında yer alan fırının çalışmama durumunda fırına elektrik gelmemesi söz konusu olabilir. Ayrıca fırının saat ayarını yapmamış olabilirsiniz. Öncelikle bu durumları kontrol edin. Hala çalışmıyorsa sıcaklık ve fonksiyon ayarlaması yapıp yeniden deneyin.

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Isıtmıyor

Fırınınız ısıtmıyorsa öncelikle fırına elektrik gelip gelmediğini kontrol edin. Fırınınız saatli model ise saatini ayarlayın. Ayrıca kullanım kılavuzunda pişireceğiniz yiyeceğe uygun olarak belirtilen süre, raf konumu ve yemeğinize uygun program ve sıcaklıkta pişirme yapmayı deneyin. Pişirme esnasında fırın kapağını sık açıp kapamamaya dikkat edin.

Fırının saat ayarını nasıl yapabilirim?

Arçelik fırın arıza kodları ile karşılaşmamak için fırınınızın saat ayarını yapmanız gerekiyor. 

Artı (+) ve eksi (-) tuşları saatin sağında ise; fırını çalıştırın. Yan taraftaki "+" veya "-" tuşlarına dokunarak günün saatini ayarlayın. Saat ayarını yaptıktan sonra 4 saniye bekleyin. Saat sembolü söner ve günün saati ayarlanır.

Fırının üzerinde çevirmeli düğme olmayıp saatin altında tuşlar bulunuyorsa; fırını çalıştırın. Ekranda "00:00" belirir ve saat sembolü yanıp söner. Aşağı/yukarı ok işareti olan tuşlara basarak günün saatini ayarlayın. Sağdan ikinci saat sembolü olan tuşa dokunup ayarı onaylayın.

Artı (+) ve eksi (-) tuşları saatin alt kısmında ise; fırını çalıştırın. Bir elinizle "Timer" yazan çan sembolü ve kaynayan tencere sembolü olan tuşlara aynı anda basarken diğer elinizle "-", "+" tuşularına basarak günün saatini ayarlayın.

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Elektrik Kaçırıyor

Arçelik fırın arızaları arasında en tehlikeli olanlardan biri fırının elektrik kaçırmasıdır. Priziniz bozulduğu için fırınınız elektrik kaçırıyor olabilir. Elektrikçi çağırarak bağlantılarınızı kontrol ettirin. Arıza çözülmezse Arçelik fırın servisi desteği alın. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Koku Yapıyor

Arçelik fırın koku yapıyor diyorsanız ilk kullanımda koku olmasının normal bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Fırının tüm aksesuarlarını ve tepsilerini çıkarıp boş bir şekilde maksimum sıcaklıkta 30 dakika çalıştırın. Ardından fırını kapalı konuma getirin. Soğuduktan sonra içini ıslak bir bez veya sünger ile temizleyip kurulayın. Sorunun devam etmesi halinde Arçelik fırın servisleri ile iletişime geçin.

Ayrıca fırından kablo yanığına benzer bir koku alıyorsanız vakit kaybetmeden Arçelik servisi numaralarına ulaşın. Fırını fişten çekin, fişe ulaşamıyorsanız sigortayı kapatın. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Alarm Sesi Durmuyor

Arçelik fırın arızaları arasındaki alarm sesinin durmaması durumunda ilk olarak herhangi bir tuşa dokunduğunuzda ses devam ediyor mu kontrol edin. Devam ediyorsa fırını kapatıp bir süre bekleyin. Ardından fırını açtığınızda aynı sesi duyuyorsanız destek almak için Arçelik fırın servisi ile iletişime geçin. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırının Işıkları Yanmıyor

Arçelik fırın ışığı yanmıyorsa fırın prize takılı değildir ya da fırın lambası bozuk olabilir. Eğer fırın fişe takılıysa prizde sorun olabilir. Bunu tespit etmek için farklı bir elektrikli aleti prize takın. Prizde sorun yoksa fırın lambasının değişimi ya da sorunun tespiti için Arçelik fırın servisleri ile irtibata geçin. Arçelik fırın arızaları için yardım alın. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları: Fırın Kapağı Kapanmıyor

Arçelik fırın arızaları arasında kapağın kapanmaması da var. Bu durumda fırınınızın ön kapağının çevresindeki lastikler yerinden çıkmış olabilir; kontrol edin. Eğer lastikler yerindeyse Arçelik fırın servisi çağırın. 

Arçelik Fırın Arızaları İçin Mutlaka Deneyimli Bir Servis Ekibinden Destek Alın!

Arçelik fırın arızaları olarak kullanım sırasında karşınıza farklı durumlar çıkabilir. Ancak kişisel müdahalelerden kaçınmanız ve Arçelik fırın servisi ile iletişim kurmanız önemlidir. Çünkü Arçelik fırın arıza kodları çözümü size basit gibi gelebilir ancak dikkat etmediğinizde cihazınızı bir daha kullanamamanıza neden olabilir. 

Arçelik fırın servisi seçerken ise alanında uzman teknisyenleri olan, referansları kuvvetli, yıllardır sektörde hizmet veren, müşteri yorumları olumlu servis merkezlerini tercih etmelisiniz. Amatör servislerin ucuz servis hizmetlerinden yararlanarak fırınınızı tehlikeye atmamalısınız. Her zaman sizi güler yüzle karşılayacak, Arçelik fırın servisi portföyüne sahip, orijinal yedek parçalarla onarım yapan Arçelik fırın servisleri ile çalışmalısınız. Paranızı ve zamanınızı boşa harcamak istemezsiniz değil mi?

Arçelik fırın arıza kodlarını ve Arçelik fırın arızalarını bildirin, alanında uzman ekiplerimiz en kısa süre içerisinde adresinizde olsun.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36