Serviste Lider! Üstün Teknik Servis
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Arçelik Fırın Servisi

Arçelik Fırın Arızaları ve Çözümleri – Tehlikeli Durumlara Yol Açmayın!

Arçelik fırınlar, hem kullanışlılığı hem de sağlamlığıyla herkesin öncelikli tercihi oluyor. Fakat kullanıma ve zamana bağlı olarak Arçelik mikrodalga fırınlarda ve set üstü fırınlarda kimi zaman bazı arızalar meydana gelebiliyor. Arçelik fırın arızaları ile birlikte mutfaktaki işler aksayınca direkt olarak Arçelik fırın servislerine ulaşılıyor. 

Mutfaklardaki en önemli eşyalardan biri olan fırınlar, işinin uzmanı kişiler müdahale etmediğinde oldukça tehlikeli cihazlar olabiliyor. Bu yüzden yaşadığınız Arçelik fırın arızaları için sertifikalı teknisyenlerin bulunduğu beyaz eşya teknik servisine ulaşmanız daha doğru olur. Şimdi sizlere Arçelik fırın arıza kodlarını paylaşıp olası bir arıza yaşamanız durumunda neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. 

Arçelik Fırınınız Arızalandıysa Vakit Kaybetmeden Servis Çağırın!

Arçelik fırınınızın arızalanması, daha uzun sürede yemek pişirmeniz, en sevdiğiniz tatlara ara vermeniz ya da bir diğer ihtimal olarak ailenizin sağlığını riske atmanız demek olabilir. Neden mi? Çünkü fırınınızın kapağı doğru kapanmadığında yanma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ya da fırınınız verimli bir şekilde çalışmadığında yemeği pişirmek için daha uzun süre fırınınızı açık tutup elektrik faturalarınızı artırabilirsiniz. Aynı şekilde mikrodalga fırın arızalarının sigorta attırmasına, doğal olarak da elektrik kaynaklı sorunlar yaratmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden Arçelik fırın ve mikrodalga fırın arızalarını fark ettiğiniz gibi bir beyaz eşya servisine ulaşmanızı öneririz. İşte en yaygın fırın ve mikrodalga fırın arızaları:

  • Arçelik Mikrodalga Fırın Isıtmıyor: Arçelik fırın servislerine en sık ulaşan arızalardan biri olan fırın ısıtmama problemi, elektrik servis panelindeki bir sigortanın veya devre kesicinin atmasından kaynaklanabilir. Arçelik mikrodalga fırın ısıtmıyorsa bu sorunun çözümü için fırının ısıtma elemanının test edilmesi gerekir. Bu işlem için Arçelik mikrodalga fırın servisi çağırabilirsiniz.

  • Arçelik Fırın Çalışmıyor: Arçelik fırın çalışmıyorsa elektrik kaynaklı bir arıza yaşıyor olabilirsiniz. Fırınınızı farklı bir prizde yeniden çalıştırın, eğer yine de Arçelik fırın arızalarını çözüme kavuşturamadıysanız herhangi bir tehlikeli durum yaratmadan önce beyaz eşya servisine ulaşın.

  • Arçelik Fırın Sıcaklık Ayarı Değişiyor: Fırınınızı bir sıcaklığa getiriyorsunuz fakat fırın, kendi kendine dereceyi düşürüyor veya artırıyorsa kılcal borunun kontrol edilmesi gerekir. Kendi kendini temizleyen fırınlarda kılcal borular, yakıcı bir sıvı içerdiğinden kesinlikle uzman kontrolünde müdahale edilmesi gerekir. 

  • Arçelik Mikrodalga Kendi Kendine Çalışıyor: Mikrodalga fırınınızı açmamanıza rağmen kendi kendine aktifleşiyor, döner diski hareket etmeye başlıyor veya ışıkları yanıyorsa anahtarlar ya da kilitleme rölesi sıkışmış olabilir. Arızalı anahtarlar, tuş takımı veya ana kontrol panelinden kaynaklanabilen bu arızanın çözümü için mutlaka bir Arçelik servisinden destek alın.

  • Arçelik Fırın Kilit İşareti Çıkıyor: Arçelik fırın kilit işareti, fırının kullanılabilir durumda olmadığını gösterir. + tuşuna 3 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda kilit devre dışı kalır ve fırınınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. 

  • Arçelik Fırın Fanı Çalışmıyor: Arçelik fırınların fanlı pişirme sistemi, ısıyı fırının içine eşit şekilde dağıtarak yiyeceklerin hem aynı seviyede ve hızlı bir şekilde pişmesini sağlar. Fırın fnı çalışmadığında yiyeceklerin bir kısmında yanmalar görülebilirken diğer kısımlar ise çiğ kalabilir. Bu önemli arızanın çözümü için yeni bir fırın fan düzeneği alınması, yani parça değişimi gerekir. 

  • Arçelik Fırından Koku Geliyor: Eğer fırınınızı yeni aldıysanız ilk kullanımlarda koku gelmesi normaldir. Fakat uzun bir süredir kullanmakta olduğunuz Arçelik fırından koku geliyorsa yemek artıklarının ısıyla birlikte yanıp yanmadığını kontrol edebilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu değilse ve kablo yanığı gibi bir koku yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyorsa yaşadığınız Arçelik fırın arızaları, elektrik kaynaklı olabilir. Vakit kaybetmeden Arçelik fırın servisine ulaşmanız gerekebilir.

Her Arçelik Servisi Arçelik Mikrodalga Fırın Tamiri Yapar mı?

Arçelik fırın servislerinin pek çoğu mikrodalga ile set üstü fırınlara aynı birimde hizmet verir. Dolayısıyla Arçelik mikrodalga fırın tamiri için de Arçelik fırın servisinden destek alabilirsiniz. Bu noktada dikkatli olmanız gereken bir durum var; her servis, işinin uzmanı olacak ve size güvenilir hizmet verecek diye bir şey yok. En iyi Arçelik fırın servisini bulmak için bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Sertifikalı Teknisyenler: Hem fırınlar hem de mikrodalgalar, oldukça tehlikeli cihazlardır. Dolayısıyla destek aldığınız Arçelik servisi çalışanlarının mutlaka işinde uzman olması gerekir. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. 

  • Yerinde Onarım: Arçelik fırın servislerinden bazıları, cihazları onarım yapmak üzere fabrikalarına gönderir. Eğer Arçelik mikrodalga fırın servisinden aldığınız hizmetten emin olmak istiyorsanız yerinde servis desteği veren firmalara yönelebilirsiniz. 

Arçelik Fırın Arıza Kodları – Fırınınızdan Gelen Sinyallere Kulak Verin!

Arçelik fırın servislerine ulaşan arıza bildirimlerinde her zaman bir etkiyle karşılaşılmayabiliyor. Çoğu zaman arızalar kendini, Arçelik fırın arıza kodları ile gösterebiliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda hem mikrodalga hem de set üstü fırınınızda ekranda beliren kodu, Arçelik fırın servisine ileterek arıza için daha hızlı harekete geçilmesini sağlayabilirsiniz. 

Arçelik fırın servisine ulaştıktan sonra arızalı fırınınıza hiçbir şekilde müdahale etmeden beklemeli, mümkünse fırını prizden çekerek daha güvenli bir alana taşımalısınız. Arızalı olduğu halde kullanımı sürdürülen fırın ve mikrodalgalar, kötü sonuçlara neden olabilir, bunu asla unutmayın.

[widget-136]

Yorum Yap

Servis Çağır
Servis Çağır 444 01 36